Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség Felsőoktatási...

Mi a különbség Felsőoktatási szakképzés és OKJ szakképzés között?

Figyelt kérdés
Informatika szakra jelentkeztem de sajnos oda nem vettek fel. Azt tervezem hogy amíg azt a szakot tanulom amire beválogattak addig tanulnék mellette informatikát valamilyen formában, csak nem tudom melyik lenne a jobb. Persze a kiadott papír értéke és maga a tudás amit az a szakképzés ad ami számít. Milyen fontosabb különbségek vannak a szakképzések között és melyiket érdemesebb elvégezni? Esetleg melyik az amit jobban elismernek külföldön?

2015. júl. 24. 15:00
 1/5 Piert ***** válasza:
fsz-t csak egyetem és per vagy főiskola indíthat, okj-t meg az akit akkreditál az állam.
2015. júl. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen erről olvastam

és értékben milyen eltérések vannak?

2015. júl. 24. 22:44
 3/5 anonim ***** válasza:
én az fsz-ről semmi jót nem hallottam
2016. jún. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fosszal az a baj, hogy majdnem ugyan az a követelmény,mint az alapszakon. Azonban maga a papír semmivel nem ér többet, mint a sima OKJ, sőt. Nagyon elméleti, gyakorlat szinte alig. Külföldön szerintem egyiknek sincs jövője nyelvtudás nélkül...
2016. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Piert ***** válasza:
Ugyanakkor (ha még létezik fsz egyáltalán), akkor a megfeleő alapszakba elég jelentős kreditmennyiséggel beleszámít.
2016. jún. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!