Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvodapedagógus fősuli szak...

Óvodapedagógus fősuli szak nehéz? Sokan mondják hogy nem, meg majdnem fele gyakorlat. Valóban?

Figyelt kérdés
Jövőre tervezem jelentkezni levelzőre, a pontom megvan államilag finanszírozott képzésre. Jelenleg óvodában takarítok, és nagyon szeretnék közelebb kerülni a gyerekek világához. Nagyon szeretek eleve itt dolgozni, a környezet szerintem semmi más munkahelyhez nem viszonyítható :) Erős közepes tanuló voltam mindig, 27 éves vagyok. Bele merjek vágni?

2015. júl. 30. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A nehézség foka nagyban függ az érdeklődéstől szerintem, tehát amennyiben szívesen tanulod, csinálod amiket kell, akkor inkább élvezetes (persze mindig vannak tárgyak, amik kevésbé, mert nem nagyon kapcsolódnak, de ez a kevesebb).

Sok a gyakorlat, módszertan és ez teszi nehézzé (főleg annak, akinek semmi gyakorlata, tapasztalata nincs ezzel a korosztállyal). Relatíve sok a félévközi munka is (bár a levelezőről nem tudok nyilatkozni, ott biztosan másképpen oszlik el) és a tárgyak leginkább szeminárium jellegűek, így kötelező a részvétel (szintén nappaliról írom ezt).

Szerintem nyugodtan vágj bele, ha ez érdekel Téged, mert a nehézsége leginkább abban rejlik, hogy nem mindenki pedagógusnak való (sőt nem is akar az lenni, csak bejelölte és így van ott), így hiába tekintik könnyű útnak, aki eleve "alkalmatlan" az vért fog izzadni, ha végezni akar - de általában ezek a személyek nem jutnak el a végéig.

Szóval hajrá!:)

2015. júl. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy majdnem a fele gyakorlat, pedig nagyon hasznos lenne :D

Nem nehéz, ha érdekelnek a gyerkek és minden ami hozzájuk kapcsolódik. Sok mindent be kell viszont magolni, mármint sok teljesen felesleges dolgot (pl növény és állattan...).


De nyugodtan vágj bele :)

2015. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!