Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemény gazdaságinformatikus...

Vélemény gazdaságinformatikus szakról?

Figyelt kérdés
Leginkább az érdekelne, ami a BGF-en illetve a DUF-on van.

2015. júl. 30. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jó, piacképes a gazdinfó. Nemcsak programozás van, hanem pl. számvitel, pénzügy is.
2015. júl. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Aki ilyenre jár(t) az írjon már róla, hogy lehet vele elhelyezkedni? A cél az lenne, hogy legalább hónap végén ne kelljen koplalnom egy diplomával..
2015. júl. 30. 17:38
 3/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én oda jártam, csak nem tudtam elvégezni. Aki igen, annak viszont azonnal lett munkája, sokaknak még végzés előtt. Anyagi gondjaik sincsenek.
2015. júl. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

NEM jártam gazdinfóra, de ismerek jó néhányat.. Tapasztalatok a szakkal kapcsolatban:


Egyáltalán nem haszontalan szak, nagyon is kell, cégeknél, multiknál is hasznos, DE:


1. önmagában sajnos kicsit "semmilyen", két terület között lóg, ami jó abból a szempontból, hogy egyszerre két forintosítható területre lesz rálátásod, de rossz abból a szempontból, hogy egyik sem lesz alaposan megalapozva..


2. ha lehet, akkor talán szerencsésebb MSc-re ezt a szakot választani, BSc-n valami mást tanulni (pl. mérnök infó vagy közgáz), így ütősebb kombó és nagyobb rálátásod lesz egy konkrét területre


Hó végén koplalni biztosan nem fogsz ha elvégzed, viszont akkor már válassz egy ütősebb intézményt..


BME, utána a BCE gazdinfó képzését tudom budapestiek közül ajánlani, vidékiekét nem nagyon ismerem..

2015. júl. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Gépész szakközép suliba járok és ezért nem nagyon tudok olyan főiskolára bejutni, ahol 400 ponttól kezdődik az államilag támogatott (pénzünk sincs igazán), úgyhogy maradt a sima gazd. infó, ez a két dolog érdekel leginkább (a gazdasági dolgok meg az informatika) és az említett 2 főiskolára, amit írtam (BGF és DUF) oda betudnék jutni az eddigi ponthatárokat nézve államilag támogatottra, szóval nálam csak ez a szak játszik.
2015. júl. 30. 19:36
 6/14 A kérdező kommentje:
Msc és bsc? Ezek mik?
2015. júl. 30. 19:39
 7/14 anonim ***** válasza:
a bsc az alapképzés, amit legelőször csinálsz, az msc az pedig a mesterképzés, ami diploma után van :)
2015. júl. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És ha a bsct megcsinálom és kapok dimplomát, utána külön msc-re is el kell menjek? Abból pedig inkább közgázt ajánlasz?
2015. júl. 30. 20:38
 9/14 anonim ***** válasza:

nem.. én a következőt ajánlom:

BSc (alapképzés): vagy mérnök infó vagy közgáz

MSc (mesterképzés): gazdaságinformatika

2015. júl. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mérnök infó milyen? Miből áll? Bocsánat a sok kérdés miatt csak most kezdtem el foglalkozni a témával és érdekel :)
2015. júl. 30. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!