Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen IT-s Msc-re menjek?...

Milyen IT-s Msc-re menjek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy záros határidőn belül végzek gazdaságinformatika Bsc-n, viszont még szeretnék továbbtanulni. A sulim hozzáállása a gazdinfóhoz inkább gazdasági megközelítésű, programozást összesen csak 5 tárgy keretében tanultam (illetve fogok tanulni) és egyedül a C#-ben "mélyedtünk el". Viszont engem utólag a programozós vonala jobban érdekelne a dolognak. Ahogy elnéztem háromféle informatikai Msc képzés van.

- gazdinfó

- mérnökinfó

- proginfó


Annak nem tudom, hogy mennyi értelme lenne, hogy gazdinfóra menjek megint, valamiért az az érzésem, hogy kétszer tanulnám megy ugyan azt. (Megcáfolhat valaki, aki már járt ilyenre.)

A mérnökinfótól meg a proginfótól viszont kicsit félek.


Mérnökinfó: fizikát egyáltalán nem tanultam gimi óta, mérnöki tárgyakat meg egyáltalán nem.

Proginfó: ezen úgy hallom (meg tantervből is úgy látom), hogy nagyon nagy hangsúly van a matekon. Na, minket is az elején rendesen szívattak ezzel, de ilyen tárgyam se volt már kb másfél éve.


Viszont azt is tudom, hogy sokan mennek matek, fizika, meg hasonló természettudományos szakok után infós msc-re, hogy legyen valami piacképesebb képesítésük is.


Tehát a kérdésem lényegében az lenne, hogy melyik lenne leginkább a nekem való? El tudnék végezni egy mérnök/proginfót? Vannak olyan ismerőseitek, akik úgy mentek ilyen msc-re, hogy előtte nem ezeken a szakokon voltak? Ugyan olyan elveszettnek érzem magam mint bsc jelentkezés előtt :D



2015. máj. 4. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:

gazdinfó msc-t nem ajánlom, ha a programozás érdekel.

mérnökinfó msc-t csak akkor ajánlanám, ha mérnökinfo bsc-vel mennél oda :D

így marad a proginfó

az ELTE-n a szoftvertechnológia meg az információs rendszerek szakirány elég jó.

2015. máj. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Neked van ismerősöd proginfó msc-n? Ha igen, akkor roppant nagyra értékelném, ha megmutatnád neki ezt a kérdést :D

(Amúgy én is ELTE-t nézegettem, de volt olyan, aki meg óva intett tőle, mondván, bele fogok dögleni a matekba.)

2015. máj. 4. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, akit privátban is megkerestél és most akkor válaszolnék ezekre a kérdésekre is..


"Mérnökinfó: fizikát egyáltalán nem tanultam gimi óta, mérnöki tárgyakat meg egyáltalán nem."

-> Mérnökinfótól nem a fizika miatt kell félni. Ha MSc-re mennél, az már egyébként sem játszana nagy szerepet, mert MSc-n egyáltalán nincs már fizika infón (csak villanyon van)..


"Proginfó: ezen úgy hallom (meg tantervből is úgy látom), hogy nagyon nagy hangsúly van a matekon."

-> Ez nem csak proginfre igaz, hanem mérnök infóra is ugyanúgy.. Ez az a két szak, ahol nagyon sok matekot kell jól tudni, igaz mindkét intézményben kicsit máshol vannak a hangsúlyok (ELTE - analízis, BME - számításelmélet, algoritmuselmélet, valszám)


"Viszont azt is tudom, hogy sokan mennek matek, fizika, meg hasonló természettudományos szakok után infós msc-re, hogy legyen valami piacképesebb képesítésük is."

-> Ez igaz. TTK után az infón tárgyalt matekot már csak kicsit kell kiegészíteni és egy egész jó infós alapot ad.. De ezeknek a hallgatóknak sokat kell bepótolni programozásból, rendszerismeretekből, szoftveres, hardveres architektúrákból, tervezési patternekből stb.


"Tehát a kérdésem lényegében az lenne, hogy melyik lenne leginkább a nekem való? El tudnék végezni egy mérnök/proginfót?"

-> Ez attól is függ, hogy hol végeztél és milyen képességeit vannak.. Ha BCE-n, akkor kicsit esélytelen. Viszont ha nagyon jó vagy és úgy gondolod, hogy gyorsan be tudod pótolni azokat a tárgyakat, amelyekkel az infósokat BSc alatt tipikusan "szopatják", akkor szerintem be tudod hozni a "lemaradást".


De szerintem jobban járhatsz, ha MSc helyett inkább valamilyen infós BSc-t végzel el. Egyrészt mert az is bőven elég tudást ad (BME-n, ELTE-n) hogy komoly rendszerekkel foglalkozhass és hogy fejlesztőként komolyan vegyenek, másrészt a gazdinfóban már a szükséges alapok egy részével foglalkoztál így nem lesz ismeretlen, harmadrészt már van egy GTK-n szerzett diplomád, ami erős közgáz tudást feltételez, amely infós "alap" tudással kiegészítve bármely manageri pozícióra is megnyitja a kapukat..



Megjegyzés: BCE gazdinfóról csak egy valakit ismerek aki BME gazdinfón folytatta és kezdetben ő is vért izzadt. Nem merek belegondlni mi lett volna, ha tisztán infós szakon folytatja..

2015. máj. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"De szerintem jobban járhatsz, ha MSc helyett inkább valamilyen infós BSc-t végzel el. Egyrészt mert az is bőven elég tudást ad (BME-n, ELTE-n) hogy komoly rendszerekkel foglalkozhass és hogy fejlesztőként komolyan vegyenek, másrészt a gazdinfóban már a szükséges alapok egy részével foglalkoztál így nem lesz ismeretlen, harmadrészt már van egy GTK-n szerzett diplomád, ami erős közgáz tudást feltételez, amely infós "alap" tudással kiegészítve bármely manageri pozícióra is megnyitja a kapukat.. "


Erre már én is gondoltam, csak az a szívás, hogy a második diploma jelenleg mindenképp fizetős, nekem meg felesleges 200 ezrem (vagy többem) nem lesz félévente.


Amúgy igen, BCE gazdinfó.

2015. máj. 10. 18:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Hm, hát nehéz ügy.. Próbáld meg, lehet sikerül elvégezni, de szerintem a BSc-n leadott tudás az nem igazán lesz meg az MSc befejeztével..
2015. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!