Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mi legyek. Hogyan...

Nem tudom mi legyek. Hogyan döntsem el, hogy hova jelentkezzek továbbtanulásnál?

Figyelt kérdés

Az, hogy nem tudom, mi legyek, nem túlzás. Fogalmam sincs. Minden tantárgy érdekel (bizonyos szinten), de egyikre se vagyok részletesen kíváncsi.


Jó tanuló vagyok, szeretek nyelveket tanulni, de manapság minden második diák ezt mondja. Egyedül annyi biztos, hogy nem akarok a természettárgyakkal foglalkozni, illetve mérnöknek se szívesen mennék, mert a matekot hosszú távon túl száraznak és unalmasnak tartom.


Eredetileg a Corvinus gazdasági szakára akartam jelentkezni, de most már abban is elbizonytalanodtam. A pontom valószínűleg meglenne (460 körül), de nem tudom elképzelni magamat ebben a témában.


Amit legszívesebben csinálnék, az az ELTE egyik nyelvszakja lenne, de azt mindenki büfészaknak tartja, amivel nem lehet elhelyezkedni.


Nyíltnapon, továbbtanulási börzén voltam, nem segített. Van valakinek tapasztalata továbbtanulási tanácsadóval? Illetve volt rajtam kívül más is hasonló helyzetben? Van valamilyen tanácsotok?


(Tudom, hogy nyár van, de a tudat, hogy egy év múlva ilyenkor már túl kell, hogy legyek ezen, nagyon aggaszt.)


2015. júl. 31. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha szeretsz nyelveket tanulni mit szólnál az idegenforgalomhoz? (BGF) Akár főiskolán, akár OKJ-n. Mivel gazdasági suli, van matek meg pénzügy és számvitel, de nem olyan súlyosak. Viszont a nyelv fontos, és vannak olyan tárgyak is, amelyek inkább "humánabbak".

Amúgy ha nyelv érdekel és jól csinálod, akár el is helyezkedhetsz - angollal pl.

Vagy angol-informatika szakkal esetleg.

De ha ennyire bizonytalan vagy, tanulj nyelvet egy évig, és közben dönts.

2015. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jézusom, én is tök hasonlóan érzek! :D Pacsi!
2015. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz és a kérdedzőhöz :D egyébként én szerintem maradok a gazdasági szakoknál :)
2015. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!