Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Való lenne nekem egy romaniszt...

Való lenne nekem egy romanisztika szak?

Figyelt kérdés

Most kezdem a 12.-et, már ideje lenne eldönteni, hogy hogyan tovább.

7.-8.-os koromban tolmács akartam lenni, majd 9.-től pszichológus egészen idén januárig. Akkor jött a biológus. Erről nagyon sokan le akartak beszélni, sikerült is. Most talán ismét a tolmácskodás/légiutaskísérés állna a legközelebb hozzám, de nem hiszem, hogy kereskedelemre felvennének, Pestre BGF-re pedig nem akarok menni, inkább Szeged/Pécs.


Szóval a kérdés, hogy:

1) ha romanisztikán végzek, akár mesterre is megyek, akkor lehetek-e az, amit szeretnék

2) való-e nekem, mert sokak szerint nem vagyok olyan elvont és nem akarom végigszenvedni az egyetemet.



2015. aug. 1. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Kulcsszavak: sztyuárdesz. Kész vagyok. :'D
2015. aug. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy meg mindenkinek az a szak való, amit csinálni akar. Ebben ne halgass mások véleményére, te ismered a legjobban magad.
2015. aug. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De mindig más jön, amiről azt gondolom, hogy csinálni akarom.

Elsőnek meg az apja picike nemiszervét, azt -.-

2015. aug. 2. 08:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy elvont bölcsészlélek, nyelvészalkat, irodalom-töri-kultúra rajongó, akkor a romanisztikát meg fogod bánni. A gyakorlatiasabb emberek (bioszból gondolom hogy az lehetsz) annyira nem találnak sok kincset egy nyelvszakoon, ami megfoghatatlan. Tény, hogy tudsz vele masterra menni és lehetsz tolmács, el fogsz tudni helyezkedni, de 3 év ba-t ki kell bírnod, és ez sok ember kedvét elveszi. Mire odaérsz hogy master, addigra nem marad inspiráció hozzá. Akkor gyere franciára, ha tényleg szereted és elkötelezett vagy iránta. Ha így van, akkor várunk szeretettel jövőre :)
2015. aug. 5. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!