Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországi érettségi?...

Magyarországi érettségi? Hogyan? Milyen tantárgyakból?

Figyelt kérdés

Jelenleg külföldön élek viszont magyarországon szeretnék érettségizni.Ki jártam a 12 osztályt, matek-infó szakon, idén végeztem.A fő kérdés az lenne, hogy milyen tantárgyakból kell érettségizzek?Hol tehetem ezt meg, akármelyik érettségiztető központban?Felkészülési idő?(2016 első szessziójára keszülnék)Matektől nem félek, egyetemi tudással rendelkezem, integrálás, stb. Egyedül a történelem amit kell pótoljak..

Ebben kérnék segitséget.Aki tudd hosszútávon segiteni, akár e-mialben is beszélhetünk.



2015. aug. 1. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Kötelező érettségitárgyak:

- Magyar nyelv és irodalom

- Matematika

- Történelem

- Egy választott idegennyelv, amit legalább 2 évig tanultál)

- Egy választott tantárgy (amit legalább 2 évig tanultál, pl. biológia, fizika, kémia, informatika, társadalomismeret stb)

2015. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A 2016. májusi érettségire januárban kell jelentkezned egy érettségiközpontban vagy a helyi kormányablakban. Általában ott érettségizel, ahol jelentkeztél, illetve ha kormányablakban jelentkeztél, akkor az kijelöl neked egy vizsgahelyet.
2015. aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én egyszerre érettségizem két országban. A középsulim az külföldön volt, de ott nem lehetett emeltet tenni, de az egyetemhez meg kötelező volt. Ezért Magyarországon tettem le, a többit pedig áthoztam külföldről. Ennyi.


Ha van érettségid, külföldi, az egyetemed, ahol szeretnél tanulni nem kér emeltet, akkor azzal is be tudsz iratkozni, amid van, csak a Felvi-n, kell végigszenvedned egy hosszú eljárást. Van Budán a Maros utcában egy hivatal, ott tudod honosítani a külföldi diplomáidat.

2015. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, viszont itt nem is mentem érettségire bizonyos okok miatt, leginkább családi okok, a tanév utolsó 1-2 hónapjában külföldön kellett kint legyek ezért is gondoltam azt, hogyha már úgyis magyarban szeretnék egyetemre menni, ott is érettségizek ha lehetséges.

Amúgy köszönöm szépen a válaszokat, sokat segitettetek. :)

2015. aug. 1. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:
érdekel még valami? :)
2015. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Talán még annyi, hogy a "legális puskákat" hol tudom beszerezni?Azaz a megfelelő könyveket, atlaszt, stb.?
2015. aug. 1. 23:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Mikből szeretnél érettségizni?


Matekból,természettudományos tárgyakból a Mozaikos könyveket szokták használni (honlapjukról tuti meg tudod rendelni),töriből Száray Miklós -féle...De szerintem könyvtárból is ki tudod kölcsönözni,vagy pedig vaterán ,jófogáson stb biztosan árulnak jó állapotú használtat :)

2015. aug. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legális puskákat kérdezte, ami pedig:

- a Mozaik kiadótól a történelem atlasz

- négyjegyű függvénytáblát (ebből a sárga a legjobb)


Ezeket internetről megrendelve be tudod szerezni, vagy könyvesboltokban is megtalálhatod, esetleg antikváriumban olcsón beszerezheted. De ami a legkézenfekvőbb, az a könyvtár.

2015. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!