Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges 23 évesen teljesen...

Lehetséges 23 évesen teljesen irányt váltani?

Figyelt kérdés

Elég későn érő típus vagyok, és nagyon sokáig nagyon sok minden érdekelt (még most is), és sok területről van egy "művelt laikusi" tudásom. Most egy társadalomtudományi szakot tanulok, de sosem érdekelt, szeretném abbahagyni. Szeretnék elmenni természettudományos irányba.


A kérdés azért merült fel bennem, mert vannak ismerőseim, akik ebben a korban már kutatnak, komoly érdemeik vannak. Én elég pocsékul érzem magam, mivel középiskolában szinte mindenből a legjobb voltam, aztán egyetem idejére mindenféle bajom lett, és leeresztettem. Úgy érzem, évekre lemaradtam, és nem tudom, mit tegyek.


2015. aug. 2. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyértelmű hogy váltsál szerintem, ha rájöttél, hogy ez az ami igazán érdekel.

Kutatni meg rengeteg időd lesz még, jó esetben minimum 50 év. Senkit nem fog érdekelni, hogy hány évesen kezdted. Szóval hajrá.

2015. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igazából azért érzem magam furának, mert valahogy mindig úgy éreztem, hogy igazolnom kell a választásaimat a világ előtt. Mintha lenne egy állandó közönség, aki figyeli, mit csinálok, és ezért nem csinálhatok akármit. Talán azért van ez, mert a szüleim arra számítanak, hogy folytatni fogom az ő vállalkozásukat.
2015. aug. 2. 15:16
 3/5 A kérdező kommentje:
És akkor is lehet szerinted, ha nem érettségiztem az adott tárgyból, mert akkor nem tartottam fontosnak, viszont jó voltam belőle? Tudom, hogy lehet utólag is érettségit tenni, csak hát nehezebb.
2015. aug. 3. 01:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha rájöttél, hogy mit szeretnél csinálni, csináld azt, főleg, ha minden lehetőséged megvan rá. Én is 23 évesen váltottam (műszakiról gazdaságtudományra), és bár nem volt túl régen, eddig nagyon jó döntésnek tűnik.
2015. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy érettségire nem olyan nehéz felkészülni, még utólag se, én legalábbis nem sok különbséget láttam pár év múltán. Mondjuk én mindig inkább olyan voltam, aki egyedül otthon tanulva tudott a leghatékonyabban felkészülni.

Természettudományon belül melyik szakra mennél?

2015. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!