Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két év múlva érettségizek,...

Két év múlva érettségizek, levelezőn teszem le és nem tudom merre menjek tovább, csak azt hogy az informatikán belül szeretnék majd dolgozni?

Figyelt kérdés

Mielőtt a levelezős érettségire jelentkeztem, előtte asztalos voltam. De rájöttem hogy nem lehet vele keresni szinte semmit, úgyhogy dobtam.


Most kezdtem bele az érettségibe.

Azt szeretném kérdezni, hogy mely tantárgyakra gyúrjak rá?

- Matek

- Informatika


Gondolom ezek lényegesek.

Mivel még két évem van úgy gondolom utána kellene járni a szakoknak.


Engem a:

- Programozó

- Mérnökinformatikus


Szakok érdekelnének.

Hol lehetne utána járni, hogy pontosan mit csinálnak ők, illetve hogy mit fogok tanulni ha egyikre vagy másikra jelentkezek? Amikor asztalosnak mentem ott is más volt amit képzeltem előtte a szakmáról és más az amit végül tapasztaltam.


Nincs valaki itt aki ezekben dolgozik vagy tanul és bevezetne legalább az alapokba? Vagy kicsit mesélne a dolgokról?


2015. aug. 2. 20:19
 1/1 anonim ***** válasza:
A felvi.hu honlap jóbarátod lesz, itt nagyon sok információt megtalálsz a szakokról, leírásokat, azt, hol tudod tanulni, milyen érettségi kell hozzá, stb. Ha egyetemi szinten akarod ezeket tanulni, kösd fel a gatyád, mert ugyan bejutni nem nehéz (bár ha jól tudom kell hozzá egy emelt), de mindkét szak olyan, hogy baromi küzdelmes bent maradni. A mérnökinformatikus képzés nagyon brutál, és oda kell a fizika is.
2015. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!