Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tantárgyfelvétel, kreditrendsz...

Tantárgyfelvétel, kreditrendszer? Hogy működnek, valaki segít? Mennyire rakhatom én össze az órarendemet, és hogy is kell ezt csinálni? Mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés
ELTE-BGGyK (gyógypedagógia)-ra vettek fel!:)

2015. aug. 2. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Lépj be a gólyacsoportokba, ott a felsőbb évesek elmagyarázzák neked. :)


[link]

2015. aug. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok BGGyK-s, ezért elnézést :) (de azért ELTE)


A tárgyfelvétel, amennyire én tudom az egész ELTE-n úgy működik, hogy a gólyáknak a Tanulmányi Osztály veszi fel a tárgyait, tehát az első félévre kiírt kötelező tárgyaidra nincs beleszólásod, hogy hova és mikor. Egyébiránt háromlépcsős tárgyfelvételi rendszer él (amennyire én tudom, szintén az egész egyetemen), az első lépcső az előzetes tárgyfelvétel, ekkor még csak mindenki felveszi azokat a tárgyakat, amiket el szeretnének végezni a következő félévben, bárminemű létszámlimit nélkül. Ezután jön a rangsoros jelentkezés, amikor mindenki pontokat kap különböző kritériumok alapján, előzetesen felvette-e a tárgyat, mintatanterv szerinti félévben végzi, kötelező tárgya-e, stb, stb. A rangsorpontok szerint sorba állítják a hallgatókat, és ekkor már látszik, hogy kik azok, akik egy adott kurzusról kiesnének. Ekkor még tárgy-, és kurzusváltoztatás lehetséges. (egy tárgyhoz jellemzően több csoport, azaz kurzus kerül meghirdetésre) A rangsoros jelentkezés után a rendszer automatikusan lejelentkezteti azokat, akik kilógnak a limitből, és kezdődik a versenyjelentkezés, amikor a fennmaradó helyekre aki kapja, marja jelleggel lehet jelentkezni.


Az órarendedet a későbbi félévekben teljes mértékben neked kell majd összeállítani, te döntheted el, mely tárgyakat veszed fel (bár ha időben akarsz végezni a képzéssel, akkor a mintatanterv szerinti kötelező tárgyaidat mindenképp fel kell venned), mely kurzusra, és így mire mikor mész. Mint már mondtam egy tárgyra rendszerint több kurzus van meghirdetve, ami azt jelenti, hogy a hét folyamán több időpontban van gyakorlat/szeminárium az adott tárgyból, és te döntöd el melyik időpontra akarod felvenni. Az előadások ellenben túlnyomórészt csak egyszer vannak megtartva egy héten, így azzal nem lehet variálni (ugyanakkor az előadásokon való részvétel gyakran nem kötelező, de ajánlott).


Elsőévesként mint mondtam valószínűleg felveszik neked a tárgyaidat, és azon nem tudsz változtatni, de a későbbi félévekben az órarend összeállításánál figyelj oda arra, hogy lehetőleg ne vállald túl magad egyik napon sem. Ez különösen a gyakorlataidra vonatkozik, egy előadáson csak ülni kell, és figyelni, jegyzetelni, a gyakorlatok/szemináriumok viszont intenzívebb igénybevételt jelentenek, és ha túl sok gyakorlatot veszel fel egy napra, akkor a nap végére káposzta leszel, és nem tudsz majd figyelni. Próbáld hát a gyakorlatokat szellősen elosztani. Nem csak az számít ugyanakkor, hogy mikor vannak az óráid, az is fontos lehet, hogy ki tartja. nem titok, mindenhol vannak jobb oktatók, és rosszabb oktatók, néha kiemelkedően jó oktatók, és egyenesen borzalmasak. Úgyhogy mielőtt felveszed valakihez a tárgyadat, érdeklődd meg, hogy milyen oktató, akár hallgatótársaktól, akár pl a [link] oldalról, ami az egyetemi oktatókról vezet nyilvántartást, akiket a hallgatók értékelhetnek és véleményezhetnek. Érdemes lecsekkolni itt az oktatóidat előre.


A kreditrendszer igen egyszerű. A tárgyaid elvégzéséért kreditet kapsz, ami egyfajta mérőszáma a tanulmányi haladásodnak. A kötelező tárgyaid teljesítésével (meg néhány szabadon felvehető tárgyéval) kell elérned a képzésre kitűzött kreditmennyiséget (alapképzésnél ez 180 kredit). Minden tárgynak van egy meghatározott kreditértéke, amit megkapsz a tárgy teljesítésekor, függetlenül attól, hogy kitűnő eredménnyel, vagy épphogy kettesre teljesítve. Létezik ugyanakkor átsorolás, amit évente tartanak, és az alulteljesítő hallgatókat átsorolhatják költségtérítéses képzésre. Karonként változó, de általában 27-30 kreditet kell 2 félév alatt teljesítened, hogy ezt elkerüld. Tehát erre tessék odafigyelni :)


Hirtelen ennyi jutott eszembe, ezen kívül még annyit tudok neked mondani, hogy sok sikert az egyetemen! :)

2015. aug. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

hát akárhány eltéssel beszéltem, senkinek sem vették fel. Nekem sem. Nem tudom, melyik karra jársz...


Kérdező, bár sok éve voltam Bárczis, még az etr idején, de nekünk kellett felvenni.

2015. aug. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!