Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik lenne a jó...

Szerintetek melyik lenne a jó választás?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy lassacskán továbbtanulás előtt állok. Biológia-kémia emeltes vagyok. Több szak érdekel és nem tudok dönteni, ezért kérném a segítségeteket. Tudom így láthatatlanba és helyettem nem lehet dönteni, de leírom melyik szakban mi fogott meg és mi az ami kicsit eltántorít, így tanácsokat tudok tőletek fogadni ami segíthet a döntésben. :)

Nos akkor kezdjük az orvosival, nézegettem a tanórákat és az oktatott tárgyak nagyon tetszenek, az érettségi miatt nem kell aggódnom mert biológia-kémia emeltet szeretnék rakni így a felvételi tárgyak meglennének, nyilván a pontokon múlik minden, de a jelölésnél még ezt nem lehet tudni. Úgy érzem ezt a "szakmát szívesen tudnám csinálni, viszont ami eltántorít hogy 6 év az egyetem + a szakképzési idő ami általában 5 év.

Gyógyszerész: Érdekel a gyógyszerek világa, ugyan úgy ezt a munkát is szívesen tudnám csinálni, bár inkább egy gyógyszergyárban vagy laborban, mint egy patikában. Itt a tantárgyak közül van ami annyira nem tetszik, viszont a képzési idő csak 5 év és utána már dolgozhatnék.

Vegyészmérnök: hasonló érvek vannak mint a gyógyszerésznél, bár itt kötelező a matek felvételinél amiből nekem csak középszinttűm lenne, viszont itt az fogott meg, hogy 3 év után akár elmehetnék dolgozni, hiszen azt olvastam róla hogy alapdiplomával is el lehet helyezkedni, de ha akkor úgy döntenék hogy Msc-t szeretnék akkor arra is felvételizhetek, és van egy olyan Msc, hogy gyógyszervegyészmérnök ami nagyon tetszik.

Állatorvosi: szintén szinte ugyanazok az érvek, kivéve képzési időt mert itt csak 5 év, (bár azt nem tudom hogy itt a szakképzés hogy működik), de ellenérvnek itt az, hogy félek az állatoktól. (itt nem arra értem hogy látok valamit és elszaladok, de például, ha közelebb megyek egy lóhoz kicsit parázok hogy fel ne rúgjon, vagy be kellene oltani egy nagyobb németjuhászt vagy kuvaszt, hát azért ott is lenne para. De félreértés ne essék, nem vagyok az a fajta aki, pl nem nyúlna fel egy tehén valagába, nem vagyok finnyás, a boncolásokat is el tudnám végezni, vidéki vagyok, láttam már sok mindent (ezt az orvosinál is egy érv)

Ezek lennének a főbb szakok amiken gondolkodom, mögéjük a mentőtisztin,biológia,kémia alapszakon gondolkodtam, mert ha nem vennének fel akkor itt alacsonyabbak a ponthatárok. Bár azt olvastam, hogy biológia-kémia alapszakokkal nem lehet elhelyezkedni,de még mesterrel is nehéz, de nem szeretnék kihagyni egy évet sem. Mentőtisztről azt olvastam, hogy lenézik őket,éjjel nappal dolgoznak,alig fizetik meg, nincs magánéleted.



2015. aug. 5. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Fiú vagy vagy lány?
2015. aug. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Írok egy kis összehasonlítást neked.


Orvosi: megbecsült szakma, de rengeteg felelősséggel jár (sürgős műtétek az éjszaka közepén hullafáradtan -bár nem ez a leggyakoribb; az orvos felel a beteg egészségéért azzal, hogy milyen gyógyszert ír fel neki). A tanulási idő nagyon sok szerintem, és minden bizonnyal iszonyatosan fárasztó, azt hallottam, hogy sok tantárgy felesleges azon a szinten, amilyen szinten kérik, ezt a szakot csak azok csinálják végig, akik nagyon elhivatottak, én ezért is maradtam a gyógyszerészetnél.


Gyógyszerész: én ezt javasolom, majd lejjebb kifejtem.


Vegyészmérnök: sokat nem tudok magáról a képzésről, viszont azt tudom, hogy hiányszakma Magyarországon, az egyetem után 1-2 hónap múlva találsz is egy stabil állást, nem túl rossz fizetéssel.


Állatorvosi: ha ilyesfajta "félelmeid" vannak, akkor nem igazán ajánlom. Ettől függetlenül lehetne belőled kiváló állatorvos, de ahogy te is utaltál rá, nem foglalkozhat egy állatorvos egész nap ölebekkel és macskákkal, bizony vannak elég agresszív és veszélyes állatok is.


Visszatérve a gyógyszerészetre: szerintem a felsoroltak közül (a tántorgásaidat is figyelembe véve) ez a szak lenne számodra a legkézenfekvőbb. Ugyanis, ahogy írtad is, 5 év tanulás után már teljes jogú gyógyszerészként dolgozhatsz. A diplomával együtt egy doktori fokozatot is megszerzel (ami egyértelműen pozitívum a gyógyszervegyészmérnökkel szemben). Egy kezdő gyógyszerész többet keres mint egy kezdő vegyészmérnök. Laborban, gyárban jobb a fizetés, több a lehetőség a kutatásra, új gyógyszerek megalkotására. Egyedüli hátulütőjének azt tartom, hogy sokan alábecsülik. Úgy értem, hogyha valakinek mondom, hogy gyógyszerész leszek, akkor az első reakció: "Hogy-hogy nem orvosira mentél?!"...-.-" Azért mert én ezt szerettem volna tanulni, csinálni. Második reakció: "a gyógyszerészek kuruzslók, össze-vissza kevernek mindent, semmi gyógyító anyagot nem adagolnak a gyógyszerekbe, csak arra hajtanak, hogy minél több gyógyszert, minél drágábban eladhassanak".. (Ilyenkor már 140°C-os az agyvizem..) Nem annyira megbecsült, mint az orvosi, ugyanis sokaknak a gyógyszerész szó hallatán vagy egy kuruzsló, vagy pedig egy fehér köpenyes patikus hölgy jut eszébe, és hát lássuk be, a gyógyszerészet nem csak a gyógyszereladásról szól.

Szóval én a leírásod alapján a gyógyszerészetet javaslom (bár lehet csak elfogultságból, mert szeptembertől én is gyógyszerészetet fogok tanulni).:D

2015. aug. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem :) Köszönöm a bő választ :) aki esetleg tudna még tanácsot adni, azt szívesen várom. Igen, egyet értek veled, hogy ez eléggé nagy hátrány lenne, az állatorvosinál, ezek szerint nem csak én látom így. Elsőnek írom hogy srác vagyok :)
2015. aug. 5. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!