Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fakt választás előtt vagyok,...

Fakt választás előtt vagyok, és nagyon nagy dilemmában vagyok, ugyanis: ELTE-ÁJK szakra szeretnék majd menni, de azt nem tudom, hogy elég-e a töri emelt szintű érettségi, vagy kell még hozzá a magyar emelt is, vagy az elég közép szinten?!

Figyelt kérdés
A többlet pontom meg van már felsőfokú angollal a hátrányos helyzettel és ugye majd az emelt törivel. Köszi a segítséget. (:

2015. máj. 14. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Drága vagy, de az ELTE-ÁJK az egy kar, nem pedig egy szak.
2015. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jogos, este van már nagyon.
2015. máj. 14. 22:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#1

Jaj, most komolyan bele kellett kötni :D?

Tudtommal a töri emelt elég, legutóbb ezt olvastam. Én is gondolkozom az jogon, ennek ellenére angol-német faktra mentem, legfeljebb mellette majd tanulom a törit, szerintem a fakt nem ad valami sok pluszt.

2015. máj. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg, hogy milyenek a feladatsorok, saccold be, hogy kb. hány pontosat írhatsz, esetleg egy tágabb intervallumot, és ezzel számolgass a felvi.hu pontszámító kalkulátorában. Kicsit pepecs munka, de te tudod, hogy mire lehetsz képes.

Egyébként, ha megvan a +100 pont, egyáltalán nem tanácsolom az emelt magyart. Nagyságrendekkel nehezebb, mint a középszintű, vért fogsz izzadni, ha rendesen fel akarsz készülni, és valószínűleg így is kevesebb pontod lesz, mintha középszinten írtad volna meg :P

2015. máj. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jól van, akkor egyet értelmeztünk végül is. Hát igen, a fakt nem sokat ad, ezek ilyen elvi dolgok, kell hozzá elhivatottság, affinitás és persze a szorgalmad (meg némi tanári mankó) és akkor megy a töri, fakt nélkül is. :-D OKTV verseny jövőre. Amúgy a nevedből kiindulva megkérdezem, hogy kommunista is vagy?(: mármint ilyen beállítottságú?
2015. máj. 14. 22:37
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem tervezem a magyart emelten... Csak gondoltam megkérdezem, egyébként igen, a felvi-t is a napokban csekkoltam. Amúgy elég húzós az állami is 474-től van, de van aki ezt eléri?:-D
2015. máj. 14. 22:39
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#3: Gondolom arra még nem jöttél rá, hogy egy karon több szak is létezik, de megsúgom: ez így van :o

Akármennyire meg is lep ez téged :)

2015. máj. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyelvi fakultáció kicsit azért más, mint a többi, várjunk már!

A 474 pont pedig elérhető, csak gürizni kell érte, de nagyon, 90+ %-os érettségikkel, ideértve a törit is.

2015. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hogy értve más? Mire gondolsz?
2015. máj. 14. 22:49
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

#7

Tudom, hogy egy karon több szak van, csak szerintem csak akkor illik kijavítani valakit, ha a kérdésre is válaszolsz.


Am. kérdező, nem vagyok kommunista, még 11-12 éves koromban vérkomcsi voltam, nagyon büszkén hirdettem, de már nagyon régóta nem. A nevem leginkább polgárpukkasztásból lett ez, szeretem olvasni, hogy hogy ki tud rajta akadni pár ember :D

2015. máj. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!