Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy döntöttétek el merre...

Hogy döntöttétek el merre tanultok tovább?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy milyen irányban szeretnék a gumi után menni. Nektek hogy sikerült megtalálni az ideális szakot? Főiskola/egyetem jöhet csak szóba.
2015. aug. 5. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Megnéztem mi az amiben jó vagyok és érdekel, majd oda jelentkeztem. A pénzügyi megfontolás másodlagos, mivel ha valaki igazán kiemelkedő valamiből, és szívvel-lélekkel csinálja, akkor el fog tudni vele helyezkedni (ha máshol nem, kutatóként). Ez nem idealizmus, hanem tény. Ellenben egy "jól fizető állás" reményében olyan szakon elb...ni az állami féléveket ami nem is megy, és nem is érdekel elég nagy ostobaság.
2015. aug. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm mesélt a gyógyszerészetről (ezt tanulta), nekem megtetszett, jó voltam kémiából, szerettem is tanulni, könnyen is ment. Így nem volt számomra kérdés, hogy minek tanuljak tovább.


(Szüleim szerint már 8 évesen azt mondtam, hogy megalkotom az örök élet szérumát.. Hátha sikerül majd.:D)

2015. aug. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem érdemes a tanegységlistákat nézegetni, hogy legyen fogalmad arról, hogy mégis mit tanulnak egyes szakokon és akkor hátha találsz olyan tárgyakat amiket szívesen tanulnál. szerintem ez a módszer sokat segíthet a döntésben.
2015. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Én mindig is tudtam, hogy gyerekekkel szeretnek foglalkozni. Kiskoromban ovónő, majd tanitónéni szerettem volna lenni. Ezután elolvastam egy sérült gyermek anyukája által irt könyvet és onnantól segíteni akartam rajtuk. Először a konduktor, majd a gyerekorvos jött képbe, végül sok gondkodás után a gyerekorvost választottam, jövőre érettségizem és az orvosi a cél. Inkább humán beállítottságú vagyok, de szerencsére ment mindig is a kémia és a biosz, ezekre ráfeküdtem az elmúlt évben még jobban. A megélhetés is szempont volt, ezért szeretnék küldöldön tanulni és élni.
2015. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Érdekelt az informatika meg a fizika(gyerek korom óta) így mérnökinfóra jelentkeztem
2015. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én jogra mentem. Inkább a humán szakok mentek jól és érdekesnek találom a jogeseteket, ahogyan beleolvastam jegyzetekbe, könyvekbe.
2015. aug. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!