Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elmondanátok milyenek az...

Elmondanátok milyenek az OKJ-s tanfolyamok?

Figyelt kérdés

Üdv 20 éves vagyok. 8 álltalánosom van. Plusz 3 év szakma, de nem felyeztem be, ott hagytam, sajnos...

Mind idáig dolgoztam de úgy fest ez sem lesz már (közfoglalkoztatott vagyok).

Hová és merre mehetnék?

Ha elindúlnék munkanélkülin kersztül egy ilyen OKJ-s szakképzésen, ott is havonta kapnám a pénzt?

Mert még dolgoztam lettek állandó szükségleteim.



2015. aug. 7. 06:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Kb. mint a középiskola.

Neked nehezebb lesz, mert helyesen írni sem tudsz. "BefeJezni" ugyebár... "otthagyni" egyben írandó. Vesszőket is használni kellene.


Már miért kapnál pénzt a tanulásért!?!?!?

2015. aug. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsi. Ez tényleg szörnyű. :D Észre se vettem.

Háát, volt egy pár korombeli ismerős akik kaptak érte. Meg gondolom ha valaki erre adja a fejét élnine is kell valamiből ha munkanélküli. Azt hiszem 50K alatt kaptak.

2015. aug. 7. 06:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Van lehetőséged szakmát tanulni és akár pénzt is kaphatsz érte, attól függ melyik régióban laksz.

Menj be a munkaügyi központba és nézz utána(interneten is utána nézhetsz részletesen):

"Ifjúsági Garancia Program"

Ennek lényege az, hogy támogatott képzéseken vehetnek részt 25 év alatti fiatalok, a képzések átlagban kb 6 hónapig tartanak szakmát adnak és a 6 hónap alatt 50 ezret adnak HAVONTA csak azért mert részt veszel a programban. Állítólag ha nem végzed el akkor se kell semmit se vissza fizetni.


Hiányszakmákat és nyelvi képzéseket támogatnak ilyesmiket pl:

- ács

- száraz árú mozgató

- PLC programozó

- ápoló

- alap vagy középfokú német és angol nyelvvizsga


Ha szakmát választasz és el is végzed garantáltan lesz utána munkád mivel ezek hiányszakmák tehát a 6 hónap után még 3 hónapig támogatják pénzzel( a garancia program) a kijelölt munkáltatódat és ha ott is jól teljesítesz akkor akár bármeddig lehet munkád már csak rajtad múlik :)

2015. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2015. aug. 8. 17:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Melyik megye ?
2016. máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!