Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dietetikus vagy gyógytornász?...

Dietetikus vagy gyógytornász? Szerintetek melyiket érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 7. 11:38
 1/3 mi a fene ***** válasza:
Már vagy 50-en kérdezték ezt. A gyógytornásszal lehet maszekolni, sok a koraszülött, vagy balesetes enber. A dietetiksunak nincsenek ilyen lehetőségei.egy kórházi diétás sablon menűt pár havi gyakorlattal egy konyhalány is el tud készíteni.Gyógytornász külföldön is keresett, de csak akkor menj eü. pályára, ha van türelmed beteg enberekhaz.
2015. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, most már én is elolvastam pár kérdést.

Van türelmem a beteg emberekhez.

2015. aug. 8. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Dietetikusból nincs is szükség olyan rengetegre, mint amennyit képeznek. Illetve, azt is észrevételezték az ismerőseim, akik ezen a szakon tanulnak, hogy általánosságban nincs megbecsülve a szakma. Az emberek úgy gondolnak rá, hogy "én is el tudom olvasni a szakirodalmat az interneten..." pedig amúgy rengeteg a diabéteszes, inzulinrezisztens, cöliákiás, laktózérzékeny beteg, akiknek szükségük volna diétás oktatásra, mégpedig szakembertől. Csak ez még gyermekcipőben jár itthon.


A gyógytornászról is hallani jót is, rosszat is, de én úgy látom, aki el akart helyezkedni vele, az el is tudott. Az elején bizonyára sokat kell kórházban tevékenykedni, de traumás meg egyéb okból mozgássérült beteg mindig lesz, akinek az életminőségén jelentősen javíthatsz. Gyógytornászból azért is kell több, mert több időt kell a beteg mellett töltened, és aktívabb részvételt igényel a részedről (folyamatos kontakt), mint a dietetikustól, aki összeállít egy étrendet, meg tanácsot ad, és csak nyomon követ.


Viszont, ha még mindig hezitálsz, és nehezen döntesz, akkor keress ismeretséget, építs ki kapcsolatokat, amelyen keresztül érdeklődhetsz, illetve esetleg betekintést nyerhetsz a munkájukba. :) Akkor magad is el tudod dönteni, hogy melyik áll a szívedhez közelebb. Mert lehet, hogy te látsz a dietetikus szakmában is fantáziát, s el tudsz képzelni valami olyasmit, ami nekünk perpillanat eszünkbe sem jut!

Sok sikert kívánok! :)

2015. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!