Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire forditsak nagy figyelmet,...

Mire forditsak nagy figyelmet, ha orvosi egyetem a celom, ket ev mulva?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a 10. osztalyt, szeptembertol fakultacio, mar fel is vettem a biosz+kemiat.

Hatosztalyos gimibe jarok, 7-8 osztaly nehezen indult be, de jeles tudtam maradni, utobbi ket evben pedig kitunoig toltam. Maximalista vagyok, kb. Minden delutanom ugy telik iskola idoben, hogy hazaerek, ebedelek, es tanulok minden tantargyra.

Bioszt nem szeretem, az allatos dolgot unalmasnak talalom, az anatomia az elmenne szerintem.

Kemiat nem igazan szerettem, ebben az evben kedveltem meg, amikor a szerves kemiat kezdtuk venni.

Sokszor bemagolok dolgokat ugy, hogy ertem, de meg is azt gondolom, hogy szorol-szora kell visszamondanom, raadasul sok idom elmegy ezzel. Igy augusztus elejen, olyan mintha semmire nem emlekeznek a tanultakbol, de tudom, ha atnezhetnem visszajonne minden.

Az lenne a kerdesem, hogy van-e tanacsotok? Villanyi Attila fele kemia konyveket mar talaltam, szoval azt elkezdenem tanulgatni elore, bar a tanarom azt mondta, hogy ugy is az elejetol kezdunk mindent szeptemberben.

A kerdes adott.. Csak attol a 6 + x evtol felek, kibirom-e..


2015. aug. 8. 01:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Tanulj meg tanulni. Az anatómiához jó az a módszer, amit csinálsz, be kell magolni és pontosan visszamondani, de a többi tárgy nem ilyen. Inkább az összefüggéseket kell érteni a lexikális tudás mellett, ezzel a maximalista módszerrel nem fogod bírni, ahhoz túl nagy az anyag.

Nézd meg a neten a korábbi évek érettségi kérdéssorait, és kezdd el megoldogatni. Lehet, hogy vannak online felvételi felkészítő anyagok is, nézz körül, régen a SOTÉnak voltak papíralapú cuccai.

2015. aug. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!