Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem lehet, hogy sokan azért...

Nem lehet, hogy sokan azért mondják, hogy könnyű a Corvinus, merthogy a legjobbakat veszik fel igen magas ponthatárral?

Figyelt kérdés
És a jobb képességek miatt könnyebb is elvégezniük. Szerintem igen.

2015. aug. 9. 11:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
28%

#9


Nem sokat árul el az, hogy kinek hány pontja lett.

200 ponttal, hogy jutsz be, ha 240 a minimum?

400 pont az két hibátlan érettségi.

Nyelvvizsga max 40 többletpont ha 9 van akkor is.

480, az két 90%-os emelt szintű érettségi.

Nem bírom elképzelni, hogy egyetemre jársz, ha ennyire nem vagy tisztában a pontszámítási rendszerrel.

2015. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
18%

#11-hez

két 95%-os nem 90.

2015. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
46%

#11

A minimumponthatár 280 pont. (Felsőoktatási szakképzésre 240.) 400 ponthoz nem kell kettő hibátlan érettségi, csak akkor, ha duplázással minden pluszpont nélkül számolják. 480 pont szintén nem csak duplázással számolható.

Nekem úgy lett 465-480 közötti pontom (nem szeretném leírni konkrétan mennyi), hogy minden év végi jegyem ötös volt, az érettségi átlagom 95% és a felvételi tárgyakból emelteztem és 100 pluszpontot kaptam a kettő emelt szintű érettségiért.

A pontszámítás másik, többségnek előnyösebb módját is érdemes ismerni.

Az pedig viszonylag ritka, hogy valaki 500 pontot kap sporteredményre, hiszen csak az olimpiai játékokon, siketlimpián, paralimpián, sakkolimpián szerzett arany-, ezüst- vagy bronzéremért jár.

Szerintem a kérdés nem válaszolható meg megkérdőjelezhetetlenül, viszont pl. a BME-n sokszor hallom a barátomtól, hogy sokan nem odavalók és mennyire szenvednek és ezek az emberek többnyire azok, akik kevés ponttal nyertek felvételt.Azt gondolom, hogy valamennyi összefüggés biztosan van aközött, hogy kinek mennyi pontja van és milyenek a képességei.

2015. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
20%

"#9: Még mindig nem érted. Van, aki a semmire is kap többletpontot. Hátrányos helyzet, sporteredmény. Egy jó sportoló 500 pontot kap a semmi tanulmányi eredménye mellett is."


Igen, hátrányos helyzetre meg hasonlókra lehet kapni kb max 10 pontot, sporteredményre meg az OLIMPIAI ÉRMES helyen végzettek kapnak 500 pontot. Kapaszkodj meg, ismerek kb 100 egyetemistát (Corvinusról is bőven) és senkitől nem hallottam soha olyat, hogy ő kapott volna családi helyzet vagy sporteredmény miatt plusz pontot, pedig direkt beszéltünk erről anno egy csomószor. Másrészt meg miért gondolod, hogy az ilyen "kamu" pontokat kapó emberek csak és kizárólag a Corvinusra mennek?


Nem jelenti azt, ha egy embernek van 470 felvételi pontja, hogy okos és elvégzi az egyetemet, de ha fogadni kéne, hogy ki tudna elvégezni nehezebb szakot, az akinek 470 pontja van, vagy az akinek 280, akkor gondolom te sem az utóbbira fogadnál, elképzelhetetlennek tartom, hogy ne lenne korreláció a pontok és a "tanulni tudás" között.

2015. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként meg gondolom a nagyon arcoskodó emberek mind gólyák. Elárulok egy titkot: jövőre a kutya f..szát nem fog az érdekelni, hogy téged hova vettek fel és hogy mennyire nehéz vagy könnyű. Végezd el és dolgozz utána, az emberek 99%-a ezért megy egyetemre. Ha elvégzel egy baromi könnyű szakot és utána lesz munkád a szakmádban, akkor szerintem már célba értél, ha viszont elvégeztél egy baromi nehezet, de nem találsz vele munkát és apuciék nem milliomosok, hogy eltartsanak, akkor viszont rosszul döntöttél.

Nem általános példa egyáltalán, de én ismerek olyan diplomás gépészmérnököt, aki szalagmunkás egy gyárban, csakhogy ne mindig a bölcsészeket szapuljuk a Mekivel...

2015. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
83%

Igen, nyilván egy emelt angol érettségit nehezebb megírni, mint egy emelt fizikát...

Az egész érettségi egy vicc. A tárgyak többségénél csak seggelni kell, nem reprezentál valós tudást az eredmény. (bár ez valahol a közoktatás hibája is)

A felvételi pontszám így köszönőviszonyban sincs a tudással, ezt csak addig hiszed így, amíg el nem kezdődik az első féléved egy kemény szakon, ahol a beledet is kitapossák. Én BME-VIK-en vagyok most, és itt szép számmal vannak olyanok, akik majdnem maxos érettségikkel jöttek ide, oktv döntősök voltak, és mégis kibuktak, holott valaki épphogy bekerült, és jól megy neki. Ráadásul itt a szorgalmi időszak az ami rohadtul megterhelő, ha azt nem pedálozod végig, el se jutsz a vizsgákig..

De igazából mindegy mit mondok, érvekkel úgysem foglak meggyőzni, tekintve az önámításodat és azt, hogy magadat/magatokat (bár nekem nem szokásom általánosítani) felsőbbrendűnek képzeled.

2015. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
75%

Az érettségi, és a pontszámítási rendszer eleve nem olyan, ami megfelelően reprezentálja az illető képességeit. Ennél fogva pontokra alapozni ezt a vitát elég hiábavaló. Valóban, aki jó képességű, az minden bizonnyal jócskán 400 pont felett fog teljesíteni. De az, hogy valaki ekkora pontot ér el, még nem vonja maga után a mögöttes tudást. Egyszerűsítve:

okos ember ---> magas pont

magas pont -/-> okos ember

hülye ember ---> alacsony pont

alacsony pont -/-> hülye ember


Ismerek olyanokat az egyetemen, akik egyáltalán nem magas pontszámmal kerültek be, némelyikük kimondottan határeseten volt a bekerülésnél, mégis ha nem is éltanulók, de nagyon is jól teljesítenek, míg vannak olyan, egyébként magas pontszámmal érkezők, akik alig jutnak egyről a kettőre. Ez szerintem jól mutatja, hogy egyáltalán nem reális ez a fajta megközelítés.


Oh, és egyébként, kérdező: A ponthatárok nem fognak nőni, csak ha a jelentkezők eredményei is javulnak. Ugye nem gondolod, hogy egy adott egyetem feleannyi hallgatót fog felvenni (ami után pénzt kap), csak azért, hogy 'elitebb' legyen? Az, hogy sok hallgatót szórnak ki még jót is tesz a nevének, hiszen "olyan nehéz, hogy a hallgatók fele kibukik" -> értékesebb diploma -> jobb hírnév.

2015. aug. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező!

Olvastam a kiírásodat. A ponthatár és a képesség nem fedi egymást 100 % -ban, mint ahogy sokan gondolják. 4XX ponthoz valóban kell képesség és szorgalom, de ahhoz, hogy valaki ilyen horribilis pontokat össze tudjon szedni, nagy mértékben hozzájárul a szerencse is. Például van -e pénze elmenni nyelvvizsgázni, a szükséges tárgyaknál és a középszintű érettséginél hogyan értékelték a tanárai, stb... A rátermettséget már meg sem említem, mert lehet, hogy valaki úgy jelentkezik gazdasági szakra, hogy a pontjai megvannak hozzá, de az üzleti érzéke nulla. A fő ok, hogy ezeknél a szakoknál magasabb ponthatár kell, mint mondjuk a mérnökire vagy az orvosira,az az, hogy ezek a legnépszerűbbek a fiatalok körében.

2015. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Egyébként ez a kérdést a Hírtv Ring című műsorában múlt héten a Corvinus rektorával készült interjú ihlette?
2015. aug. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
13%

Még egyszer leírom, bár látom nagyon nehéz: a felvételi pontszám és az intelligencia szerint, ha szerinted semmilyen korreláció nincs, akkor hülye vagy mint a seggem egészen konkrétan.


Emelt fizika nehezebb mint az emelt angol? Lehet. Nekem nehezebb lenne az emelt angol, az fix. Valakinek meg fordítva. Btw Corvinusra kb minden szakhoz matek és még valami a kiemelt tárgy. Ment olyan osztálytársam járműmérnökire BME-re aki fizika érettségit éppen négyesre írt, fizikából meg hármas-négyes között volt végig és bizony úgy áll, hogy előbb-utóbb el fogja végezni. Olyan haverom is van BME-n aki lassan végez és heti egy maximum két napot jár be egyetemre. Persze őt nem 310 ponttal vették fel. Jó lenne leszakadni már erről, hogy kinek milyen nehéz a szakja, még egyszer mondom: a kutyának a fülét nem fogja az érdekelni a munkaerőpiacon, hogy te mennyit szoptál egy tárggyal egyetemen vagy mennyit nem. Na mondok ellenpéldát: ment Corvinusra szintén volt osztálytársam EMELT matek 100%-os érettségivel, tavaly baszták át fizetősre, most meg már olyan pletykát is hallottam, hogy kidobták egyetemről. Tehát nem 100%-ban érvényes ez, hogy a több pont azt jelenti, hogy az ember okosabb, de általánosságban rohadtul igaz ez. Az érettségi egy vicc szinten van, aki ezen a viccen is csak 300 pontokat tud úgy összeszedni, hogy közben 4 ÉVE volt megtanulni az anyagot, az mit akar kezdeni bármilyen szakon egyetemen? BTK-ról is kiszórják az ilyet.

2015. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!