Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem lehet, hogy sokan azért...

Nem lehet, hogy sokan azért mondják, hogy könnyű a Corvinus, merthogy a legjobbakat veszik fel igen magas ponthatárral?

Figyelt kérdés
És a jobb képességek miatt könnyebb is elvégezniük. Szerintem igen.

2015. aug. 9. 11:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
57%

"Ment olyan osztálytársam járműmérnökire BME-re aki fizika érettségit éppen négyesre írt, fizikából meg hármas-négyes között volt végig és bizony úgy áll, hogy előbb-utóbb el fogja végezni."


Erről beszélek. Függetlenül az érettségi eredményétől, ha az ember összekapja magát, kitartó és érdekli az egész, akkor elvégzi az egyetemet.



"Olyan haverom is van BME-n aki lassan végez és heti egy maximum két napot jár be egyetemre."


Igen, egy mérnöki szakon, szakirányon már jelentősen megnő az önálló munka mértéke, kevesebbet kell bejárni, több mindent kell magadnak elvégezni. De ez hogy jön ide?



Egyébként az, hogy miket tapasztalunk, az nagyban függ attól milyen környezetben vagyunk. Te lehet azt látod, amit írtál, én viszont az ellenkezőjét tapasztalom általánosságban is, a maxos érettségikkel kibukók illetve minimum ponthatárral bentmaradók nem csak 1-1 szélsőséges eset, ez itt teljesen általános.



"nem 100%-ban érvényes ez, hogy a több pont azt jelenti, hogy az ember okosabb, de általánosságban rohadtul igaz ez"


:) Hát akkor buta vagyok mint a segged, de ez nem igaz imo, fent az indok. Igazából talán #17 vonta le legjobban a következtetéseket:

okos ember ---> magas pont

magas pont -/-> okos ember

2015. aug. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

"Igen, egy mérnöki szakon, szakirányon már jelentősen megnő az önálló munka mértéke, kevesebbet kell bejárni, több mindent kell magadnak elvégezni. De ez hogy jön ide?"


Úgy, hogy nem azért jár be ennyi napot, mert ennyi elég, hanem mert nem kapott kolit és így olcsón megússza, mert nem kell albérletet fenntartania... csak oda jár be, ami katalógusos.



":) Hát akkor buta vagyok mint a segged, de ez nem igaz imo, fent az indok. Igazából talán #17 vonta le legjobban a következtetéseket:

okos ember ---> magas pont

magas pont -/-> okos ember"


Na... most jöttem rá... te nem tudod, mi az a korreláció, ugye?

2015. aug. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"Erről beszélek. Függetlenül az érettségi eredményétől, ha az ember összekapja magát, kitartó és érdekli az egész, akkor elvégzi az egyetemet. "


Valójában ezzel meg arra akartam célozni, hogy a gyerek hülye mint a sötét éjszaka, gimi alatt is 3-4 különtanárhoz járt, szinte mindenből, szülei egy vagyont ráköltöttek és így is olyan mint a lépcsőház. Már a gimis fizikával is gondok voltak, úgy hogy közben saját tanár foglalkozott vele, miközben röhögve ötös voltam.

2015. aug. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
27%

És amúgy akkor megkérdezem még egyszer: szerinted ki végezné el előbb a BME akármicsodáját vagy bármelyik egyetemet: egy hármas fizika és matek érettségit produkáló ifjú mérnökjelölt, aki abszolvált 280 pontot, vagy valaki, aki (hasra csapok) egy emelt matek-történelem duplázással jutott be a Corvinusra 480 ponttal? Valahogy úgy érzem, hogy az utóbbi bőven fel tudna zárkózni akár pár hét alatt is fizikából arra a szintre, mint aki írt egy kemény 60-as közép fizikát.


Jaj, másik kedvencem, a veszprémi vegyészmérnök haverom, aki majdnem MEGBUKOTT kémia érettségin, de felvették. Na, ő vajon elvégzi?

2015. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
70%
Ebben tényleg semmi korreláció nincs. Én kimondottan jó vagyok matekból, emelt szintű informatika, és angol érettségit tettem (utóbbit csak brahiból) 90% körüli eredményekkel, de kötelet ragadnék, ha nekem teszem azt egy történelem szakot kellene elvégeznem, vagy akár egy vegyészmérnökit, ami még közelebb is áll a képzési területemhez. És ez nem szélsőséges eset, ÁLTALÁNOSAN elmondható, hogy egy ember kiemelkedő lehet 1-2 területen, de általában ennyi. A tudás, és tanulékonyság nem egységes, erősen függ a tanulandó területtől. Szóval az, hogy valaki hány ponttal jut be egy gazdasági szakra az égadta világon semmit nem jelent, ha egy merőben eltérő területen kell bizonyítania. Ki lesz ügyesebb darts játékos? Aki világéletében sakkozott, de azt profin tolja, vagy aki egy ideje dartsozik már?
2015. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
39%
Én a Corvinusra szeretnék menni gazdasági szakra, kiskorom óta ez a vágyam. Pénzügyi helyzetünkből adódóan kénytelen vagyok államira menni, nem mintha engedném hogy bárki is fizesse helyettem a tandíjamat. Szociális alapon nem kapunk támogatást, pedig egyáltalán nincs jó pénzügyi helyzetünk, de a sok vállalkozó megkapja, a minimálbért beírja, aztán kész... Na mindegy, ebbe ne menjünk bele. A sok pontot csak tanulással lehet összeszedni, és szorgalommal. Míg, az osztálytársaim sírtak hogy érettségi lesz ebben a tanévben, és inkább leitták magukat, én addig itthon tanultam. Úgyhogy én magamból kiindulva, egyetértek a kérdezővel. Gazdasági szakokra szerintem is olyanok jelentkeznek, akiknek megvan a megfelelő szorgalmuk, és agyuk hozzá. Legalábbis remélem...
2015. aug. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Valahogy éreztem hogy lefogtok pontozni. :D
2015. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:

Gyerekek, sírok.. Összehasonlítani almát a körtével, mérnököt a közgazdásszal?? :)


Ja, lehet, hogy szorgalmasabb az átlagdiák a közgázon, de ez nem jelenti azt, hogy okosabb, élesebb eszű; hovatovább, hogy egy komplex műszaki problémában valaha is kompetens lehet. Egyszerűen más személyiség, más adottságok kellenek egyik vagy másik szakmához és így szép a világ.


Bocsánat, hogy hazabeszélek, de szerintem azért mondják, hogy könnyű, mert ott "csak" tanulni kell, "csak" szorgalomra van szükség. Viszont egy mérnök szakon, ha nem alakul ki egyfajta szemléleted, nem tudod rugalmasan szemlélni a problémákat és önállóan megoldást kidolgozni hozzá: esélyed nincs végezni.

2015. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Szonja te vagy az? :D
2016. febr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Most komolyan...miért hasonlítjátok össze a mérnököt és a közgazdászt? Nagyon nem egy kategória a kettő, utolsó előtti válaszolóval értek egyet..Valaki írta, hogy aki 480 pontot össze szed úgy, hogy emeltezik TÖRIBŐL, az kis szorgalommal simán megtudná tanulni a mérnöki dolgokat. Csak közlöm veled, hogy nem..:-) Míg a töri egy seggelős tárgy, addig a fizika..matek, gépelemek..hát figyelj, megpróbálhatod, de nem adok rá sok esélyt :) Itt érteni kell az egyes összefüggéseket, csak próbálj bemagolni egy pár matek tételt :D


Másik: Aki 400 feletti pontokat össze tud szedni, az tényleg ügyes. :) Viszont nem kell általánosítani! Csak egy példa: Én amikor érettségiztem, elég rossz lelki állapotban voltam, rosszul is sikerült..viszont felvettek, és elvégeztem a szakot. Most a mestert fogom kezdeni a BME-n. :) A Bsc képzésnél volt egy csoporttársam, aki MINDENBŐL!! 5-re érettségizett, megspékelve nagyon szép százalékokkal..:) Aztán úgy alakult, hogy ott hagyta a sulit 1 év után, mert nem ment neki..

Tehát nem a pontok alapján kellene egy embert megítélned aszerint, hogy mennyi értelmes, okos. Mert nem túl releváns..szerintem. :-)

2016. júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!