Lehetnék Stewardess?

Figyelt kérdés

Szóval.

Jelengleg 16 éves vagyok és Németországban élek lassan 3 és fél éve. Folyékonyan beszélek németül, elvégeztem már az általános iskolát is. Most divatiskolába járok és tervezônek tanulok, de nem ez az a foglalkozás, amivel késöbb szívesen foglalkoznék. Amint betöltöm a 18. életévemet, anyukám szabad kezet ad nekem, addig sajnos ebbe az iskolába kell járnom. Nos, mint elmítettem nem Magyarországon jártam ki az általános iskolát és még érettségim sem lesz, csak egy Divattervezôi "szakmám".

Az angol jól megy, a Német pedig mégjobban, tervezek mind a két nyelvbôl letenni egy nyelvizsgát. Az angolból középfokút a németbôl pedig felsô fokút. Értesüléseim szerint egy tanfolyam elvégeztével (és nyelvvizsgákkal, érettségivel) majdem bárki lehet Stewardess.

Én is lehetnék?

Azért nem Németországban szeretném elvégezni ezta tanfolyamot, mert itt még többek az elvárások a képzettséget illetôen mint Magyarországon.

Mielôtt valaki jönne azzal hogy mennyi lemondással jár ez a szakma, tisztában vagyok vele!



2015. aug. 10. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Először is, ahhoz, hogy stewardess lehess, meglehetősen csinosnak (ez nem a csont és bőr testalkatot jelenti), valamint kitartónak, türelmesnek kell lenned. Például ha a kedves utas már 15 perce ordítozik veled valami hülyeség miatt, neked továbbra is mosolyognod kell, és tilos felkapnod a vizet. A mosolygásból adódik, hogy a fogaid is elég szépek kell hogy legyenek, lyukas, vagy esetleg sárga nem lehet egy fogad sem. Ezen kívül az úszásra is rá kell kapcsolni, hiszen azt is elvárják a légutaskísérőktől, habár nem igazán értem minek... Az idegennyelvekkel ahogy olvastam nincs problémád, úgyhogy szerintem simán meg tudod csinálni. :) Nekem is ez volt az álmom, de sajnos itthon már megszüntették a stewardessképzést, a külföldi tanulás pedig rengetegbe kerülne... Mindenesetre remélem Neked sikerülni fog, sok sikert kívánok hozzá! :)
2015. aug. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
azért kell az úszástudás mert előfordulhat hogy tenger felett zuhan le a gép vagy valamiért ott kell leszállni kényszerleszállás miatt.
2015. nov. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ha tenger felett zuhan le nem túl nagy az esélye annak hogy bárki is túléli....
2015. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!