Fogalmam sincs, hogy mit tanuljak? Hogyan tudnám végre eldönteni?

Figyelt kérdés
Most leszek 11.-es és fogalmam sincsen, hogy mit fogok magammal kezdeni mert semmi ötletem nincsen. Lehet, hogy úgy tűnik, hogy még sok időm van, ami valamennyire igaz is, de igazából sokkal könnyebb lenne ha már tudnám mert így céltudatosabban tudnám rendezni a dolgaimat és nem az utolsó pillanatban kell majd gondolkoznom, hogy miből is kellene érettségiznem meg milyen nyelvvizsgát csináljak vagy aggódni a pontjaim miatt. Az összes osztálytársam tudja már, hogy hova szeretne menni vagy legalább van valamilyen elképzelése, hogy mégis milyen irányba szeretne menni. Nekem viszont nincsen semmi ötletem. Rengeteg dolog keltette már fel az érdeklődésem, de egyik sem az igazi....és tulajdonképpen semmi közös nincsen bennük, hogy legalább tudnék valamit leszűrni belőle, hogy mégis mi érdekel vagy mit lenne érdemes jobban megismerni mert esetleg jó lehetőségeket rejt. Nyilván fontos szempont, hogy olyasmi legyen, amit tudok élvezni mert alap esetben mégiscsak 40 évig kell majd csinálnom illetve az sem utolsó szempont, hogy jó keresetem legyen, amiből rendesen meg tudok majd élni. Mindenképpen egyetemeken, főiskolákon gondolkozom, OKJ vagy szakképzés maximum vészhelyzetben vagy diploma után jöhet szóba, ha esetleg kedvet érzek majd hozzá. Nincsen semmilyen tantárgy vagy tevékenység, amiben kiemelkedő lennék, nincsen semmilyen különleges tehetségem sem...ami azt illeti átlagosan teljesítek. Alapvetően jó jegyeim vannak, eddig mindig 4-es átlag körül mozogtak a jegyeim, változó 4,4-4,7...Egyedül testnevelésből volt hármasom, ami eléggé lehúzta. Nem igazán tudom megítélni, hogy ez reális-e, hogy valóban tükrözi-e a képességeimet...A tanulós tárgyak általában jól mennek, max. akkor kapok rossz jegyet, ha nincs időm készülni, de ha valamit meg kell tanulnom akkor azt megtanulom. A matekot nem érzem annyira az én világomnak, bár nagyon szeretem és érdekesnek találom (tagozatos is vagyok), nem hiszem, hogy meg van hozzá a kellő eszem...egyik pillanatban még ötösre állok, aztán négyesre mert beszedek pár rosszabb jegyet. Lehet, hogy ha többet készülnék akkor jobban menne, de néha már így is úgy érzem, hogy próbálkozok, próbálkozok, de egyszerűen nem megy jobban és sokaknak meg szinte egy pillantás alatt megvan a megoldás és egyszerűen rá van állva az agyuk, míg én gyengébben teljesítek ezért annyira nem érzem magam odavalónak. Ezért nem tudom, hogy mit válasszak mert ha van is valami, amit esetleg kicsit jobban kedvelek (pl. matek) nem hiszem, hogy képes lennék egy ilyen jellegű szakot elvégezni mert nem megy eléggé és egyszerűen úgy érzem mintha egy szumó birkózónak akarnának balettot oktatni. Fogalmam sincs, hogy mit kellene választanom....
2015. aug. 14. 14:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!