Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikából vagy Földrajzbó...

Informatikából vagy Földrajzból érettségizzek jövőre? (Középszint) 5 éves középsuliba járok

Figyelt kérdés
Informatikát 9. 10. 11. évfolyamon tanultam és minden évben 2-es lettem belőle. Földrajzot csak 10. és 11. évfolyamon, de viszont mindig 4-es érdemjegyet kaptam év végén. Ilyenkor a vitt pontok tekintetében érdemesebb abból érettségizni amiből jobb voltam? Mert tegyük fel ha az informatikát választom. Mivel 2-es lettem belőle év végén, ezért kevesebb pontot vinnék magammal? Ha a földrajzot, akkor pedig többet? Informatikát sohase bírtam annyira. Csak nem tudom melyik tantárggyal érnék többet, manapság melyik számít jobban? Jövőre leszek 13.-as. Tavaly egyik se volt bent az órarendünkben. Ez miatt szerintem elég sokat is felejtettem.

2015. aug. 16. 11:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Jövő tavaszig még fel lehet készülni középszintű érettségire valamelyikből a kettő közül?
2015. aug. 16. 11:59
 2/6 anonim ***** válasza:

Két dolgot kell mérlegelned: hogy milyen szaknál veszik figyelembe a ponthatároknál és, hogy milyen eredményt tudnál elérni. Ezt neked kell eldönteni, mondhatnám, hogy akkor csináld földrajzból ha jobb vagy, de ha például mérnök akarsz lenni, akkor ott nem tudod hasznosítani.


A felkészülésről meg annyit, hogy megfelelő szorgalommal az egy év sokkal több mint elég, hogy felkészülj rá.

2015. aug. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de az nem hátrány a vitt pontok tekintetében hogy informatikából 2-es lettem?
2015. aug. 16. 12:30
 4/6 A kérdező kommentje:
mérnök pedig nem szeretnék lenni
2015. aug. 16. 12:52
 5/6 A kérdező kommentje:
igazából fogalmam sincs merre mennék tovább
2015. aug. 16. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, azt hiszem egy-két dologgal még nem vagy tisztában :)

Az, hogy miből érettségizel sehogyan nem befolyásolja a vitt pontjaidat, ez két teljesen eltérő dolog. A felvételi jelentkezésnél magyar, matek, töri, és egy nyelv mellé kell választani egy term. tud. tárgyat, amiknek az utolsó 2 év végi jegyéből pontot vonnak. Érettséginél, ettől teljesen eltérően választasz a magyar, töri, matek, nyelv mellé egy ötödik, akármilyen tárgyat, amiből érettségizel. Ezeknek az eredménye külön számolandó.


Namost a felvételinél 2 féle pontszámítási módszer van:

1. Tanulmányi pontok + érettségi átlag + 2 felvételi tárgy százalékos érettségi eredménye.

2. 2 Felvételi tárgy százalékos érettségi eredménye duplázva.

- Tanulmányi pont: a kiválasztott 5 tárgy év végi jegyeinek az összege, duplázva. (100 pont)

- Érettségi átlag: Az érettségijeid százalékos eredményének átlaga (100 pont)

- Felvételi tárgyak: Két kiválasztott érettségi tárgy, amit az adott szakon elfogadnak. (100+100 pont)

- Erre még jön minden esetben max. 100 többletpont.


Mint látod, az egyik számítási mód (duplázás) nem is veszi figyelembe csak annak a két érettségidnek az eredményét, amivel az adott szakra jelentkezel. Ez alapján dönts.

2015. aug. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!