Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MA vagy OKJ? (Bővebben lent)

MA vagy OKJ? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Anglisztika szakos hallgató vagyok. Arra gondoltam, hogy az alapképzés után beiratkoznék egy OKJ-s tanfolyamra, ami valamilyen szinten kapcsolódik az angolhoz (pl. idegenvezető, idegennyelvi kommunikátor). Megéri, vagy jobb, ha a mesterképzéssel folytatom?

2015. aug. 16. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt most komolyan kérdezted? Ba diploma után elmennél egy "szaros" okj tanfolyamra, ami senkit sem fog érdekelni? Ellenben a mesterképzés még a Ba diploma feletti képzést jelent... Az már felső szint... Ne legyél hülye és ha teheted akkor egyértelműen Ma. 22/f/egyetemista
2015. aug. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Az első valami elitista hólyag lehet, aki szerint diplomával, és önelégültséggel lehet számlákat fizetni.

Én azt mondom, várd ki a BA végét. Ha úgy fest, hogy el tudsz helyezkedni ezzel a végzettséggel, akkor fölösleges lenne OKJ-t végezned, inkább MA, ha már tovább tanulsz. De ha úgy érzed, hogy egy anglisztika végzettséggel nemigen fogsz tudni releváns munkát végezni, akkor lehet jobban jársz egy OKJ-val mellé.

2015. aug. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nem azért 2. de sima nyelvi képzéssel nem fog elhelyezkedni ezt most megmondom. BTK-n fontos a mester, mint pl fordító és tolmács vagy tanári, stb.
2015. aug. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Effektíve leírtad ugyanazt, amit én, csak időközben belém kötöttél, mert átsiklott a tekinteted a mondatkezdő "ha" szócskán. Gratulálok a helytállásodhoz.
2015. aug. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szintén anglisztikás vagyok és én ugyan ezen gondolkodom mostanában, és ugyanúgy az idegenvezetőn:D Szerintem ha teheted mindkettőt végezd el, mert MA-t mint ahogy már előttem is írták szinte muszáj végezni egy nyelvszakos diploma esetén másrészt viszont ha az angol mellett tudsz egy ritkább nyelvet azzal szépen lehet keresni idegenvezetőként is. Egy ismerősöm spanyolul tanult angol mellett és nagyon sok munkája van mint idegenvezető.
2015. aug. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25 éves kor felett lvelezőn még ingyen elvégezheted az első szakmát, szóval szerintem először MA utána idegenvezető ha tényleg szeretnél egy okj-t. előző voltam
2015. aug. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!