Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azt hiszem végre benőtt a...

Kobakker kérdése:

Azt hiszem végre benőtt a fejem és rájöttem papír nélkül nem megy. A PLC programozás az ami nagyon érdekel. Tudtok esetleg ajánlani valami komoly, megbízható okj-s sulit?

Figyelt kérdés
Ahhoz nincs türelmem és pénzem se, hogy fősulira menjek ezért inkább valami gyakorlati dolgot szeretnék inkább csinálni. Az lenne a legjobb ha valami esti vagy hétvégi lenne, hogy tudjak mellette dolgozni. A sulit a család megfinanszírozná de feleslegesen nem szeretnék pénzt kidobni.

2015. aug. 18. 12:20
 1/6 gyöngy25 válasza:
Szia! A barátnőm fia végzett a Primex oktatási központban, nagyon elégedettek voltak velük! A gyakorlatér nem kellett külön fizetni. Segítőkészek, sőt az állás keresésben is aktívan részt vettek. A kötelező óraszámot betartották, így az OKJ vizsga is rendben lezajlott. Mi csak ajánlani tudjuk☺
2015. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:

Ez a kérdés ezerszer merült már fel ezer különböző fórumon ezerféleképpen.


Ezredszer is válaszolva tömören azt tudom mondani, hogy ez egy szakma, évek alatt el lehet sajátítani profi módon (nagy szerencsével, hogy olyan helyre kerülj ahol gyakorolható), de 20-30 óra alatt néhány hétvége alatt nem.

Persze papírod az lesz róla.


A munkáltatók azonban főleg több éves szakmai gyakorlattal rendelkező, adott PLC típushoz jól értő programozókat keresnek, hogy azonnal érdemi munkát tudjanak végezni ha felveszik őket.


Amennyire tudom az ilyen OKJ-s tanfolyamok épp csak az alapok (kedvcsináló szintű) átadására képesek.

Az egyes típusok igazi mélységeit (pedig éppen ez a lényeg) nem érintik.

Nincs szó terepi buszokról, terepi buszos eszközök kezelésének módjáról, stb.


Ha elvégzel egy ilyet, tudsz majd valamelyik gyártó minimál PLC-jével (programozható relé) kerti locsolót, elektromos kertkaput, futófényt, közlekedési lámpát, időkapcsolót programozni.


Ez jó kezdet, de az iparban ennél kicsit durvább a helyzet...

2015. aug. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves Gyöngy!


Köszi a választ... bár ettől még nem lettem okosabb, de legalább már tudok hol keresgélni meg van összehasonlítási alap. Tök jókat írtál, de mitől/miért voltak annyira szimpik? Jó tudom, hogy ez szubjektív de azért nem mindegy hogy mit akarnak a fejembe préselni.


Ő hol fog tudni elhelyezkedni (mondjuk az tök jó, hogy a cég segített állást keresni)? Főleg azért kérdezem mert Szirty amit leírt elég rémisztő (bár az a suli amit ajánlottál 400 órát tanít, ami azért jóval nagyobb (majdnem 20x-osa óraszám mint amit Szirty írt).


Bocsi ha értetlenkedek de fontosnak gondolom, hogy mások milyen véleménnyel vannak, mert ez nem olyan hogy megnézem a filmet azt max. buktak 1200 ft mozijegy árat. Írnak valami próbaóráról... tényleg van olyan nem csak valami reklám? Meg még azt szeretném kérdezni, hogy a díj az tényleg ennyi? Nincsenek ilyen bújtatott + pénzek, hogy de még ezt is meg kell venni, meg még ezért is pénzt kérünk, de még fizess ide is.. stb.?


Előre is köszi!

2015. aug. 21. 13:37
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Szirty!


Nagyon köszi a választ!!! Egy része azért rendesen mellbe csapott... Ahogy látom azért rendesen benne vagy a kérdésben, de valahol csak el kell kezdeni (ezt is) szerintem a Böing repcsiket se úgy kezdik el vezetni, hogy egyből beültetik néhány száz utas mellé a pilótát :) Legalábbis nagyon remélem :)) (bár a mostani fizumból nem nagyon fogok repdesni még egy darabig)


A másik, hogy én nem találtam olyan céget ahol odaengedtek volna (plána papír nélkül) egy olyan tapasztalt ember mellé (mint gondolom Te is lehetsz) aki tanít. A cégeknek erre se idejük se energiájuk (gondolom) és ezt megerősíteni látszik ami írtál is.


Szerinted a másik hozzászóló által írt cég (400 órát tanítanak és ebből 280 óra gyakorlat - legalábbis a cég oldala szerint [link] elegendő az alapokra? Esetleg nem ismered őket? És utána szerinted merre keresgéljek?? Szerinted van értelme elmenni ilyen próbaórára (és abból le lehet szűrni valamit)? Sok suli van nyilván a kevés óraszámokat oktatókat a válaszod alapján helyből kizárom!


Ami pedig a "welcome in real world" megjegyzésed illeti, nos erre céloztam amikor azt írtam, hogy asszem benőtt a fejem lágya és rájöttem kell a papír.


Köszi, ha válaszolsz!

2015. aug. 21. 13:49
 5/6 Szirty ***** válasza:
46%

Nehéz dolog elkezdeni. Főleg mert rengeteg gyakorlat kell az elmélet mellé.

A kellő gyakorlat megszerzése pedig lehetetlen otthon vagy tanteremben. Egy nagyon jól felszerelt tanteremben azért nem esélytelen.

Igazából nagy szerencse kell hogy az ember olyan helyre kerüljön ahol fejlesztések folynak és tud tanulni, gyakorlatot szerezni, van akire szakmailag támogatja, aki segíti és feladatokat is bíznak rá, egyre nagyobbakat ahogy egyre jobb lesz.


A Primex-et nem ismerem. De szem előtt kell tartani, hogy ezek a tanfolyam szervező cégek marketing tevékenységet folytatnak és nem jótékonysági egyesületek.

Nagyon sokat ígérnek!


A Primex oldalán már az első mondatban az áll, hogy 1500-2500 eurót kereshetsz kezdőként egy ilyen tanfolyam elvégzése után.


Nos hát....

Hm... Szerinted? :-)

Persze.. akár. Mint a lottó ötös, akár milliárdokat is nyerhetsz... akár... De nem fogsz!

Persze ettől még lehetnek jók, de én komoly fenntartásokkal fogadok minden olyan ígéretet ami a levegőbe megy (vagy onnan jön).

2015. aug. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát PLC programozó OKJ-s képzés. Annak idején amikor erről először szó volt több kollégámmal erősen kiakadtunk. Ilyen tanfolyamokon nem lehet megatnulni PLC-t programozni. Mikor lesz vakbélkivevő OKJ tanfolyam? A PLC programozónak nem csak a PLC-hez kell értenie, hanem ahhoz a technológiához is amit a PLC vezérel. Ez sokunk véleménye szerint mérnöki szint (legalább BSC a mai szóhasználat szerint). Utána már lehet szó PLC programozásról. Sajnos volt szerencsém látni mire képes egy "rosszul sikerült" PLC program.


Ha valóban a PLC programozás érdekel ahhoz legalább egy BSC mérnökit végezz el. Sokan azt hiszik, hogy a PLC programozás létradiagrammok rajzolása de nagyon nem az. Kapsz egy tervrajzot meg egy valamilyen műszaki leírást és old meg. Ha olyan részletességgel kéne leírjam egy tervhez, hogy mit kell totál részletesen csinálnia a PLC programnak, hogy egy 100 (400) órás OKJ-val leprogramozható legyen annyi erővel megírom magam a PLC programot (tapasztalat, mert bepróbálkoztunk a cégnél ilyennel is, hogy volt OKJ-ja és elmondta, hogy hát kapjon részletes működési leírást és abból le tudja programozni mert így tanulták.) A programot a dokumentálásval együtt kb. annyi idő alatt megírtam volna mint amennyit foglalkoznom kellett a programozó uriemberrel.

2016. febr. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!