Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pázmányon milyen nyelveket...

Pázmányon milyen nyelveket lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Ha valaki a Pázmányra molekuláris bionika szakra megy milyen nyelveket tanulhat?

2015. aug. 19. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Angol. Diplomához kell ugye a nyelvvizsga, és van nullkredites angol óra sok félév. 5. félév angolul lesz oktatva, de nem vészes szerintem. Nekem inkább koca angolom van szóval így is megértettem mindent.


Angol az egyetlen amúgy is amit érdemes tanulni, mert az a science nyelv. MTA-n, KOKI-ban pl úgy kell már a prezentációkat tartani, a vendégdoktoranduszok miatt.

2015. aug. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem, de ha már tudok angolul és szeretnék valami mást tanulni, akkor mit lehet?
2015. aug. 19. 11:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb semmit..
2015. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kinyitod a könyvet és tanulsz :D

Majd az egyetemen rájössz, hogy az igazi tudást azt magad fogod megszerezni minden téren. Jó az elején lesz egy kis pátyolgatás meg tantárgyak meg stb... de a végére lesz valami témád, TDK, önlab, szakdoga... ott fogod a cikkeket, programozást és elkezded megcsinálni. Neked kell kitúrni hozzá az infókat, betűről betűre rájönni a dolgokra.


Úgy látom ehhez képest mondjuk egy német megtanulása önszorgalomból röhögve megy. Most én is németre fogok ráállni második nyelvként, mert PhD-hez kell majd ha jól tudom. Vannak könyvek, online eszközök stb. Különtanárhoz meg órára én nem akarok járni. Túl kötött...Erre jó volt végülis ez az egyetem, rávilágított, hogy semmi nem lehetetlen és magadtól is megy, csak időt kell beleölni és otthon gyakorolni.

2015. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár a feltett kérdésre eddig még nem sikerült válaszolni.


Most is tudom, hogy az a biztos tudás, meg egyáltalán iskolában nem is lehet rendesen tanulni, csak ülsz bent az órán, nem tudom egyetemen miért lenne ez másképp.


Eddig tanultam angolt és németet, valamint önszorgalomból svédet, ezért szeretnék valami egyebet tanulni, és ha pl. egyetemen lehet tanulni kínait, japánt, lengyelt, vagy valami hasonlót, akkor jó lenne, ha ott tanulhatnám, nem pedig itthon kéne, mert úgy a kiejtés nem lesz az igazi.

2015. aug. 19. 12:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A feltett kérdésre válaszoltak. SEMMILYET.
2015. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen válaszoltunk már: az ITK-n nem tudsz más nyelvet tanulni.


...DE, el lehet intézni, hogy más egyetemekről felveszel tárgyat, vagy egyszerűen csak bemész hallgatni. Előadásokra bárhová bemehetsz. ELTE-n szerintem meg lehet oldani, vagy talán BME-n is vannak ilyen speckó nyelvórák mérnököknek amire át lehet hallgatni. BSc már nem olyan kötött, igazából többeket ismerek akiknek van órája innen onnan, sőt ide is jönnek ELTE-sek, orvosisok stb...

Pontosan nem tudom, hogyan van bölcsész tárgyakkal, ennek neked kell utánajárnod.

2015. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2015. aug. 19. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!