Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ősztől az ELTE Vezér úti...

Ősztől az ELTE Vezér úti kollégiumában fogok lakni (VUK). Milyen ez a koli? Türhető állapotban van? Mennyire bulis/csöndes?

Figyelt kérdés

2015. aug. 19. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Nem akarlak megbántani,de ezt nem akkor kellett volna kérdezned,amikor jelentkeztél? Mármint én mikor eltés voltam,akkor egy sorrendet kellett felállítani,hogy hova akarsz menni koliba. Én előtte rendesen átnéztem fórumokat,meg mindent,hogy kb melyik lehet a legjobb.

Konkrét tapasztalatom nincs amúgy a VUK-ról,de szerintem az eltének egyik kolija se valami jó :( Sose értettem miért nem lehet felújítani őket.

2015. aug. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 évet laktam a VUK-ban, az egyik legcsöndesebb kolinak számít az ELTE-n belül, az épület maga egy régi munkásszálló, nem egy Hilton, de szerintem abszolút lakható állapotban van. Minden szinten TV, konyha, közösségi szoba, viszonylag kevés ember, a szobák kicsit szűkösek, de minimális logisztikával teljesen jók. Az internetelérés némileg lassú, de annak ellenére, hogy rádión "lopjuk" az Ajtósi kolitól, teljesen stabil, egyszer nem volt problémám a két év alatt az előre meghirdetett karbantartáson kívül. Szerintem a KCSSK felújított szárnya melletti 2. legjobb koli, vissza is vágyom oda, de hát az én kolis évein már elmúltak :-)
2015. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is nézelődtem a jelentkezés előtt és az alapján állítottam össze a listám. A VUK a 6. helyen volt,mert kicsit távol van az ÁJK-tól,de rosszat még nem halottam róla.
2015. aug. 19. 14:02
 4/6 A kérdező kommentje:

Ki írtam egyik fb. csoportba is ezt a kérdést és jött egy ilyen válasz: ici picik a szobák, vizes blokk a folyósón, nem feltétlen jut 3 emberre 3 íróasztal, szétesik a szekrény, befúj a szél az ablakon, és az 5.en nem szeret takarítani a takarító néni...

Ennek van valami valóság alapja.

2015. aug. 19. 14:25
 5/6 anonim ***** válasza:

# 4/4 Időpont ma 14:25


A szobák viszonyítás kérdése, hogy kicsik-e:

Emlékeim szerint a 4 fősek durván 15-20 négyzetméteresek, a 3 fősek 10-15 között valahol. Ehhez tartozik egy kisebb előtér fejenként 1 szekrénnyel, és mosdóval. Az ágyak ágyneműtartósak voltak 5 éve, azóta szerintem ez nem változott.


A vizes blokk a folyosón van, 4 személyes, de zárható. Tehát ha nem fél órát zuhanyzol, akkor zuhanyozhatsz egyedül is nyugodtan.


5 évvel ezelőtt mindenkinek jutott asztal, 1-2 esetről tudok amikor egy nagyobb asztal volt bent és egy kicsi, így a nagyra "szorult" két ember, de el lehet rajta úgy is férni. Ez lehet azóta változott, törik a "kedves" "értelmiségi" részegek poénból, pénz meg nincs a cserére.


A szekrények beépített szekrények, valóban ezer évesek, de nálam még bírták a strapát és elég nagyok is egy kolihoz képest.


Az ablak teljesen szoba függő, de 2010-ben volt teljes nyílászárócsere a koliban, és akkor még jók voltak...


A takarító néniről nem tudok mit mondani, a szobákat nektek kell tisztán tartani, a folyosót én eddig annyira dzsuvásan még nem láttam mint a rémhírekben, pedig láttam néhányat :-)


Nézd, nem egy Hilton, egy ex-munkásszállóból lett koli. Vannak problémái, de semmi olyan ami lakhatatlanná tenné. Havi 10 ezerért sehol nem kapsz ennél jobbat...

2015. aug. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocs az offért, de a NUK-ról tudtok valamit?
2015. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!