Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik olyan felsőfokú...

Létezik olyan felsőfokú képzés, ahova 340 körüli pontszámmal támogatottan lehet menni?

Figyelt kérdés

már dolgozom de most szeretnék tanulni. középfokú érettségim van mindenből (angol és informatika a választott). ezen kívül középfokú nyelvvizsgám van angol és kínai. sajnos nem keresek annyit hogy fizetni tudjak az iskoláért, így csak támogatott képzés jöhet szóba, OKJ viszont nem, mert már 25 vagyok.


sokmindenre nyitott vagyok, csak tisztességesen lehessen keresni ha elvégeztem (többet mint a mostani 120as nettóm).. akár kertész/informatikus/tanár/adminisztrátor/stb nagyon sok munka van a normálisak közül amit csinálnék szivesen. csak fizessék meg.



2015. aug. 20. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen létezik. Népszerűtlenebb szakokon ennyi a ponthatár államira. Népszerűtlen alatt értsd a mérnöki, természettudományos és informatikai képzési területet. Persze ezek között is lehet magasabb, meg az intézménytől is függ, de 340 ponttal már bőven be lehet kerülni valahova. Persze kérdés, honnan tudod, hogy 340 pontod van, hiszen a pontszámítás jelentősen függ attól, hogy hova mennél.
2015. aug. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz: igen,létezik ilyen,felvi.hu-n tudsz szemezgetni. A hozzáállásod viszont nem biztos,hogy kifizetődő...úgy értem,hogy elhiszem,hogy sok mindent csinálnál szívesen és a pénz motivál,mert én is ilyen vagyok,de ezzel az a baj,hogy lehet valaki megmondja neked,hogy mivel tudsz sokat keresni és még elején élvezni is fogod,de utána baromira utálni fogod a munkád. Egyszerűen neked kell kitalálnod,hogy mi az ami tényleg érdekel,amit 10 év munka után se unsz meg,mert mindig jön valami új,amire azt mondod,hogy meg akarod csinálni.

Az proginfósok jól keresnek,de ott is az a lényeg,hogy értsd,amit csinálsz és szorgalmas legyél. Aki nem élvezi,az baromi hamar feladja.

(Grat a kínai nyelvvizsgához,nem hiszem,hogy sok embernek lenne itthon.)

2015. aug. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

a pontszámot körülbelülre tudom csak én is, sajnos elég bonyolult nekem ez az egész felvételi rendszer meg a szakok, így beütve a jegyeimet a számítóban pár random iskolának random szakját megnézve láttam úgy hogy legtöbbször 340et adott ki pontszámnak, persze azt nem mutatja ezzel oda bekerülhetek-e támogatottra vagy nem..

na meg az adott szakkal elérhető fizetést is tudnom kellene ahoz hogy nekivágjak, hiszen azért csinálom.

a mostani munkámnál meg minden jobb, mert utálom, szinte bármi más szóba jöhet csak többet keressek. sajnos tényleg nincs egy konkrét dolog ami érdekelne mint munka. így aztán a rengeteg közül, ami közepesen érdekel, azt szeretném választani amivel a legjobb lehet a fizetésem..

2015. aug. 20. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál,azok közül az informatikus él meg a legjobban (és nem a rendszergazdára gondolok,hanem aki rendesen programoz). Középiskolás tanár nem keres sokat,adminisztrátorhoz szerintem nem kell egyetem és az se keres sokat (kivéve ha mégis,de az ritka :D).Kertészről nem tudok sokat mondani,de szerintem ők se isznak pezsgőt minden nap.

Infon kívül még sokan mondják,hogy a mérnök szakok és a közgáz szakok érik meg. Közgáz végzettséggel tényleg lehet keresni egész jól,de azért hozzátenném azt is,hogy egyre jobban telítődik a piac és mire te végzel lehet már kevés munkahely lesz (nagyon felkapottak ezek a szakok). Mérnökből is sokat képeznek,de úgy gondolom,hogy annak kicsit biztosabb a jövője.

Tanács: 2 nyelv felsőfokon és külföld. Ha még emellé van valami végzettséged is,akkor biztos jól fogsz élni.

2015. aug. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

25 fölött is ingyenes az OKJ-s képzés estin vagy levelezőn.

Egyébként 2015.szept.1-től már a 2.OKJ is ingyenes!

Pl.ápoló.

B2 (középfok)angol és egy felsőfokú ápoló OKJ-val Angliában kényelmesen meg lehet élni.

2015. szept. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!