Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi vagy OKJ? Csak én...

Orvosi vagy OKJ? Csak én vagyok ilyen szerencsétlen helyzetben?

Figyelt kérdés

Tehát. 18 évesen érettségiztem, de 20 évesen letettem egy emelt biológia érettségit is. Jól sikerült. Kell még egy emelt kémia is, amire most tanulok, hogy májusban megírjam, de már előtte beadnám a jelentkezésemet orvosi/fogorvosi karokra.


Amíg itthon tanulom a kémiát, és eljárok egy héten egyszer tanárhoz, szeretnék valamilyen "egyszerű" képzést végezni, pl informatikai rendszergazda vagy labor technikus.(sajnos utóbbiból nincs sok állás, ezért a másik jobb) EZ azért kellene, hogy ne vesztegessek el megint egy évet a semmivel. Mert ha esetleg nem vesznek fel egyetemre, akkor legalább folytathatom a képzésemet(2 éves) és következő évben ha úgy van, jelentkezhetek újból.


Csak hogy apám küld itthonról dolgozni, semmibe veszi, hogy én nem taxis akarok lenni, mint ő, hanem tanulni szeretnék, és ebbe még az érzelmek is belekavarnak, nem akar itthon látni. Orvos szeretnék lenni, de bizonytalan a helyzetem, és rosszul alakultak a dolgok is, mert nem azonnal, 18 évesen rendeztem le mindent, kémiát-biológiát, hanem így évről évre, tudom kicsit ciki lehet.


Mit kéne csináljak?


21 éves/lány


2015. aug. 24. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Járd a magad útját. Mindig figyelembe kell venni, hogy a dolgok nem mindig "alakulnak" jól. Szerencsére a te korodban könnyen terhelhető az ember, nyugodtan végezz el OKJ tanfolyamot is.
2015. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hallgass a szívedre,elcsépelt sz*r duma,de tényleg... Vállald be az OKJ-t,hajts a kémia érettségire nagyon,és úgy fog minden történni ahogy Neked a legjobb ! :)


És nem,nem gáz hogy már nem 18 vagy :)

2015. aug. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem mindenkinek adatik meg, hogy 18 éves korában érettségizett legyen és jelentkezzen egyetemre...

kicsit iróniának tűnik utolsó kommentelő utolsó mondata,

köszi azért :)

2015. aug. 25. 08:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem, hogy tanulni szeretnél, és az a könnyebb út, ha most egy okj-t bevállalsz, de sajnos nem csak magadnak kell megfelelned, hanem azoknak az embereknek is, akik eltartanak.

Én a helyedben vállalnék egy részmunkaidős állást és mellette tanulnék a kémiára. Ha ezt az egy évet becsületesen rászánod a felkészülésre, lehetetlen, hogy ne vegyenek fel, tehát kár is B terven agyalni :)

Jut is marad is elven próbálj gondolkodni!

(én is kihagytam néhány évet és most jelentkeztem a fogorvosira, fel is vettek, szóval hajrá! Nem olyan nehéz a bekerülés... :) )

2015. aug. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

fuhh köszi utolsó, ez nagyon hasznos biztatás volt! :)

Köszi mégegyszer... :)

2015. aug. 25. 10:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Mintha magamat írnám, csak fiúba. Remélem azóta jól alakult minden, s teljesült minden álmod. :) 23/F
2022. ápr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!