Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » INGYEN 2. OKJ: nappali vagy...

INGYEN 2. OKJ: nappali vagy esti? Diák jogviszony akkor is megmarad, ha abbahagyom?

Figyelt kérdés
Leérettségiztem, utána szakirányban 1 éves, ingyenes OKJ-s képzést elvégeztem. December végén leszek 20. Nem vettek fel egyetemre, de nem szeretném elveszteni a diák jogviszonyomat, mert lenne egy állás, amihez meg kéne maradnia, valamint családi pótlék, meg egyéb kedvezmények miatt is jó lenne. KÉRDÉS: ha jelentkezek okj-s képzésre (úgy tudom a 2. csak esti formában lehet ingyenes), de nem járok be rendszeresen, végül pedig abbahagyom, megmarad-e következő év okt. 31-ig a diák státuszom és az ezzel járó kedvezmények?

2015. aug. 24. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha már kaptál diákigazolványt, és felragasztották a matricát, azt senki nem fogja elvenni tőled, és október 31-ig mindenféle kedvezményt igénybe vehetsz.


Esti mellett viszont nem lehet a klasszikus diákmunkát végezni, mert az iskolaszövetkezeti jogviszonyhoz nappali tanulói/hallgatói jogviszony szükséges. Illetve ha nincs biztosítással vagy egészségügyi ellátásra való jogosultsággal járó jogviszonyod (pl. bejelentett állás, vagy egy másik nappali jogviszony), akkor rendezned kell azt is a NAV-val (havi kb. 7000 forint).

2015. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Előző válaszoló: köszönöm, hogy írtál, mert az esti tagozat ilyen korlátozásáról nem hallottam még - gondolkodtam esti tagozaton is, de akkor ez kilőve.

Igazából pont a NAV-hoz mennék dolgozni... :)

Jelenleg egyébként ez az A/4-es formátumú, ideiglenes diákom van. Csak azt nem értem, hogy kiiratkozásnál nem veszik vissza a diákot? Mert hivatalosan csak így tudom abbahagyni... Ha nem járok be, egy idő után annyi igazolatlanom lenne, hogy kirúgnak, ott meg gondolom azonnal megszűnik a tanulói jogviszony - abban reménykedem, ha én iratkozom ki, megmarad.

2015. aug. 24. 18:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát köszi -
2016. szept. 8. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!