Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék történelem tanár?

Hogyan lehetnék történelem tanár?

Figyelt kérdés
Idén végeztem a gimnáziumban. Megvan a történelem emeltszintű érettségim is. Most kihagyok egy évet, de utána olyan szakra szeretnék jelentlezni egyetemen, ahol olyan végzettséget kapok, hogy utána történelem tanárként tudok elhelyezkedni. Milyen szakot kéne ehez elvégeznem és melyik egyetemen/főiskolán ilyen képzés?

2015. aug. 24. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
A bölcsészkarokon van ilyen képzés, az osztatlan tanári szakokra keress rá a felvi.hu-n.
2015. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ott van olyan szak konkrétan, hogy történelem, vagy csak olyan van, ahol a történelem párosítva van más tantárgyakkal?
2015. aug. 24. 16:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyszakos történelemtanár nem lehetsz, mindenképpen kell választanod mellé egy másik szakot is.

Ha tanár akarsz lenni, akkor osztatlan tanárszakra kell jelentkezned (pl. történelemtanár - magyartanár, történelemtanár - angoltanár stb...)

Ha olyan végzettséget szeretnél, amivel nem csak általános iskolában, hanem középiskolában is szeretnél tanítani, akkor egy félévvel hosszabb lesz a képzési időd.

2015. aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk magyar-törtébelemre megyek, akkor mindkét tantárgyból kötelező az emeltszintű érettségi?
2015. aug. 24. 16:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom pontosan. Most hirtelen az NYME-t néztem meg, ott elég csak az egyiket emelt szinten teljesíteni. [link]


Szerintem ez mindenütt így van, de nem mernék megesküdni rá. Felvi-n meg tudod nézni az egyes egyetemeken minden szaknál a felvételi követelményeket.

2015. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként a BA + MA rendszerben volt olyan is, hogy egyszakos is lehetett az illető, és mellé valamilyen olyan szakpárt vehetett fel, mint pl. kollégiumi nevelő vagy könyvtáros tanár, amik ilyen "kamu" szakpárok. Mármint ezt úgy értem, hogy ezekkel nem kell tanítani, de mégis elfogadják szakpárnak. Ha nem akart az ember más tantárgyat, akkor felvett egy ilyet. Mondjuk ennek az a buktatója, hogy ha csak egy szakos tanár vagy, akkor nehezebben találsz tanári állást, szakpárral ez sokkal könnyebb.


Ez nem tudom, hogy ma még megvan-e, tehát hogy tudsz-e az osztatlanra ilyen szakpárokkal jelentkezni. Utána kéne nézni felvi.hu-n, ahol egyébként minden információt megtalálsz, azt is, hogy milyen egyetemeken van osztatlan tanárképzés (Elte, Pázmány, Károli, Szeged, Debrecen, Pécs - ezeken azt hiszem, van).

2015. szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hol szeretnél törit tanulni?Én is történelemre szeretnék menni. :)
2015. okt. 22. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én a Pázmányra fogok jelentkezni feltehetőleg. Magyar-történelem képzésre :-)
2015. okt. 28. 01:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!