Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mit válasszak: ELTE...

Nem tudom mit válasszak: ELTE vagy Pázmány?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén felvételizek, és 416 pontom lesz. Osztatlan tanárit jelöltem meg (csak), ilyen sorrendben: ELTE, Pázmány, Károli. Angol és töri párosítással, egyébként.

Mivel úgy hiszem a pontom akár az ELTE-hez is elég lehet, el kell döntenem, hogy oda akarok-e menni.

Hallottam, hogy ott nagyon keményen szivatnak, és nagyon nehéz, sokszor lehetetlen elvégezni egy egy szakot... Szóval hallottam rossz dolgokat. Ugyanakkor az ELTE az mégis csak az ELTE. Az ország legjobb egyeteme.

A másik oldalon meg ott a Pázmány, egy kisebb egyetem, családiasabb meg minden. Szimpatikus volt egyébként mikor voltam nyíltnapon.

De lehet hogy szakmailag az ELTE-től többet kaphatok.

A kérdésem az, hogy melyik lenne a jobb? Érdemes-e lemondani az ELTE-ről, ha esetleg oda is bekerülhetnék, vagy vágjak bele, ha már esélyt kapnék? Vagy inkább egy kis egyetemen tanuljak.

Köszönöm előre is válaszokat, nagyon számítok a tanácsokra.



2015. jún. 20. 15:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%
Én a Pázmányra már az Holokauszt oktatás miatt sem mennék
2015. jún. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az ELTE már csak a hírneve miatt is jobban megéri. Nem mellesleg jóval nagyobb egyetem, több hallgató, több program, illetve több embert ismerhetsz meg. Hátránya, hogy - amennyire én is hallottam - elég nehéz. :) Amúgy én is oda készülök Angol nyelv és kultúra + matematika szakpárra, 439 pontom van.
2015. jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%
Eltének sajnos már csak neve van, színvonala nem sok. Mindenesetre ez a te döntésed, szerintem akárhová vesznek fel, menj oda nyugodtan. Egyikkel sem eshetsz pofára.
2015. jún. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
17%
Az ELTE összességében nem egy igényes egyetem, a BTK viszont tényleg a legalja. Az a helyzet, hogy nagyon decentralizált. Alapból a Pázmányt javasolnám, de az meg az utóbbi években elég nagy szarba került, pakolják át Bp-re a szakokat és elég kaotikus minden, szóval ELTE-vel jelenleg jobban jársz szerintem.
2015. jún. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%

Én úgy tudom, hogy az ELTE-nek csak a neve nagy. Több ismerősöm is járt mindkettőbe, de a Pázmányt jobbnak tartják. Nyelvi és jogász szakokról van szó. Egyébként a Károlit is sokan dícsérik.


"Én a Pázmányra már az Holokauszt oktatás miatt sem mennék"

Legalább ne reklámoznád,hogy mekkor ostoba egy tahó vagy.

2015. jún. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Azt ne mond, hogy te támogatod a kötelező holokauszt oktatást egyetemen, az ilyen általános dolgoknak középiskolában a helye, nem egy egyetemen
2015. jún. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%
Te meg azt ne mondd, hogy egyetlen egy félévet nem bírnál ki az 5 évedből ezzel a tárggyal.
2015. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem, nem bírnék ki. És nem azért ami a témája, hanem azért mert borzalmasan felesleges.

De akkor ennyi erővel minden szart hozzá lehetne csapni az egyetemi képzéshez, mert kibírja az ember fél évig azt a plusz egy tárgyat, aztán a végén ott vagyunk, hogy semmit nem tanult ami ahhoz kapcsolódik a szakhoz.


Te is kibírnád, ha minden nap valaki adna egy pofont és semmit nem tehetnél ellene, de nem örülnél neki

2015. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%
Látszik, hogy soha nem voltál egyetem közelében sem, mivel a "minden napos" példád fényévekkel távolabb áll az igazságtól, meg hogy milyen gyakori egy ilyen óra, és hogy egyáltalán milyen gyakran jár be az ember.
2015. jún. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
27%
És természetesen az is elárulja, hogy sosem voltál egyetemközelben, hogy azt hiszed naivan, hogy minden tárgynak köze van a szakodhoz. Hahahaha.
2015. jún. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!