Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnek szinesz vagy...

Hogyan lehetnek szinesz vagy enekesno?

Figyelt kérdés

Mint, a fenti kerdesbol is kiderult hogy egy lanyrol van szo aki enekesno vagy szinesz szeretne lenni

Ki ez a lany?

En vagyok, en nagyon szeretnek szinesz vagy enekesno lenni :) ez az (egyik) almom .


Szeretek szineszkedni, szeretek enekelni.

Nem gazdag a csaladom, meg epp hogy megelunk.

Jol tanulok, de meg csak alt.isk-as vagyok sajnos es meg csak 5.-es de most megyek 6.-ba


Lehet hogy egy ilyen kerdest feltettek mar parszor , de nem talaltam meg azt a hangsulyt ami ott zajlott ezert folytattam a keresest hogy "hogyan legyek szinesz vagy enekes"

Nekem teljesen mas a szituaciom...


En New Zealandi vagyok , ha magyarul mondjuk Uj-zelandi vagyok

De mivel nem ez az igazi neve ezert inkabb a New Zealandot hasznalom (mert az szebb, es csodasabban hangzik)

igazabol az nagyon szep hely, fenykepekbol tudom csak

En New Zealand-ba szulettem majd atmentunk Afrikaba ezutan pedig Magyar o. szagra

Anyam Magyar , Apam New Zealandi , de vegul kiskoromba nem reg mikor megszulettem meghalt az Apam .

Szoval Anyammal maradtam meg a papammal , mammamal es vegul a nagybatyammal

Ennek nem igy kellett volna alakulnia...

A rokonaim pedig New Zealandba vannak .

12 eves vagyok jelenleg es olyan 10 eve nem voltam a szulofoldemen.

Egy kicsit monyolult helyzet...

(de nem errol kell kerdezgetni)

hanem en most szinesz meg enekesno szeretnek lenni.


Mivel en New Zealandon szulettem barmikor kimehetek utlevellel, meg esatobbivel esatobbivel...


Azaz en orszagom , de igazabol mondhatni feles vagyok, az egyik felem az Magyar a masik felem pedig New Zealandi.


Nem annyira tudok jol angolul, egyaltalan nem jol tudok.

Ahoegy Magyar orszagon tanitanak Angolt az borzalmas, olyan szavakat tanitanak hogy HUH

Varjatok elokeresem a szotar fuzetem es sorolok milyen szavak benne:

szoval: Punkost: Pentecost,

Szentlelek eljovetele : Holy Spirit

Lang nyelv: tongues of fire

vagy flame

okori hely: ancient place

isten:god

istenno:goddes

kincs:treasure

vilag vege: Frontierland

felfedezes:discovery

kaland:adventure

vesszo:comma

nyil:arrow

bor:skin

vezeto:chief

Darda:spear

meg meg nem szeretnek sorolni (egy csomo-csomo ilyen eset van ) sajnos

Azert irtam le hogy hidjetek el, ilyeneket "is" tanulunk

jaa meg most jutott eszembe meg egy szo kenu:canoe

De hadjuk csak hogy hidjtek el miert nem tudok angolul

mivel ilyen a tanarunk


Mint, irtam nincs sok penzunk ezert nem fogadunk es nem is jarok/jarnek olyan iskolaba. Mindegy


Oke, en szeretnek szinesz lenni ill. enekesno az egyik vagyam hogy ez legyen belolem.

Szeretek enekelni mindig minden nap enekelek, ha van idom.

Szepen tudok enekelni , komolyan.

Nem irok dalokat, meseket szoktam irni ha kitalalok.

De szep meseket tudok irni magamtol es felszoktam olvasni a szuleimnek mindig azt mondjak hogy jo lett, a tanarom is mondta egyszer elis kerte egy fuzetemet hogy elolvassa. Es mondta hogy tokeletes bar lehetne job is , de ennek is orulok.


De dalokat nem szoktam irni.


En nem is szeretnk ilyen helyekre menni hogy pl. X factor, Csillag szuletik, Enek iskolaja ilyenekbe nem.

Miert?

Egy kicsiket felek, lampa lazam szokott lenni. De ezek meg csak a kis bajok.

A LEGNAGYOBB BAJ AZ HOGY MINDIG NALLUNK MINDIG MINDENNAP, FELMEROK, FELELESEK , ROPDOGAK ESATOBBI ESATOBBI


Komoly mindig minden nap

max 3 tantargybol

de ez minden napi


Szoval nincs idom tanulgatni szoveget ahoz hogy sorban alljak es meg lehet hogy nem is valasztanak ki, mert eszrevettem van az a huuuuh hogyis hivjak

Aki enekelte az X faktorba egyszer hogy "fekete ruzs, fekete ruzs egjen a szadon..."

asszem Adelnak hivjak


oo mindig mosolyog meg szep meg viccelodik meg minden es csak azert valasztottak meg mivel szep, viccelodik, meg aranyos, meg mosolyog


(nem azert mert jol enekel)


pl. fiuk

Vastag Csaba

(ot is csak azert valasztottak meg mivel helyes)

szoval....


szeretnek jarni szinhazakba meg ilyesmi de hogy nem kell fizetnem es jatszom a szerepemet es kapom a penzt.


Ha biztos hogy bejutok akkor felaldozom magmat. TANULOK, TANULOK, TANULOK


Ha meg is fizetnek !!!


(igazabol en New Zealandba szeretnek szineszkedni)


es meg azt szeretnem megkerdezni hogy mennyi sulit kell kijarnom (ert ez is fontos szamomra)

mennyi iskolat kene kijarnom???

Es miket?

Meg hogyan kell tanulnom, ugy mint most ?

Vagy ha lecsuszok akkor az baj ??


Meg nem voltam ugy nagy szinpadon ...


Csak nekunk az iskolaba van az hogy "Alapitvanyi est"

es ott van szinpad mindenkinek kikell talalnia egy tanszott es azt elo kell adni (telt haz van )

en meg mindig szoktam tanszolni a szinpadon es mindig jol tancoltam, meg is dicsertek

Nem annyira vagyok lampalazas, de azert ha vmit. nemtook ill. elfelejtettem akkor az vagyok de nagyon pl. tanc...


Vannak kedven enekeseim,enekesnoim meg kedvenc dalaim


(megtudom csinalni a magas hangot gyonyoruen alitolag)

es jol is szineszkedem.

Persze ugye otthon mivel sehova nem mentem meg el.

Igazabol nemtudom de ez szamit-e vmit. de nagyon sokszor felakartak venni modellkent mert azt mondtak "nagyon szep ennek a kislanynak az arca meg az alakja is"

es vegul nem lettem mert

fenykepeznek es fizetnek kell erte...

meg voltam strandon ott is sokan mondtak nekem hogy milyen szep alakod van meg azt hogy mit sportolsz es meg is kerdeztek. Igazabol semmit nem sportolok hanem otthon mozgok guggolas, fekvotamasz, hasizom stb...


Jah en meg em voltam "ugy" szinpadon, de igazabol szeretnek

tudom hogy nehezen lehet bejutni szinesznek de azert erdekel ahogy az enekesno is :))


Kerlek irjatok

es ha irtok normali(sakat) es szeretnem ha a kerdeseimre valaszolnatok

Koszi:))



2015. aug. 28. 18:27
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja es meg azt szeretnem mondani hogy nem zongorazom, hegeduzom (semmilyen hangszeren nem jatszok)


mert en enekelni szeretnek, nem pedig az enekesnek a daljat finomigatni a hangszerekkel hgy "job" legyen...


Meg bocsanta a helyesirasert

2015. aug. 28. 18:31
 2/5 anonim ***** válasza:

Na eloszor is.


A szineszkedeshez tehetseg kell. Jartas kell, hogy legyel az irodalomban, dramaban, ha muveltebb szeretnel lenmi, vagy keresel egy muveszetit.


Gondolom szopran vagy. En azt ajanlom neked, hogy keress egy muveszeti szakkt vagy valami olyasmi kozepsulit, vard meg a nyolcadikat, majd jelentkezz oda.


Nem szeretnem letorni a szarnyaidat, de ha lampalazas vagy, vagy legyozod, vagy lemondasz a szereplesrol.

A masik az, hogy kell lenni bemned egy oszton, egy karakter, egy kreativ lelek. Ha ez nincs, nehez.

Es nem utolso sorban, ha nem szeretnel tehetsegkutatoba jelentkezni, akkor nincs mas valasztasod, mint bekutatod tehetsegedet es jovore enekelni fogsz a tepthaz elott.

2015. aug. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon olyan rossz az angol tanítása, hogy felsőfokúm van belőle, és már szebben beszélem a nyelvet, mint a legtöbben, akiknek anyanyelve. (sarcasm intended)


(--> ez viszont nem szarkazmus) Mázli kérdése nagyon az egész. Ha megnézed akármelyik TV-s csatornát, kevéssé számít a tehetség, annál inkább a kapcsolatok. Példa erre RTL Klub <b>szinte</b> akármelyik celebje, de ha a Disney Channelre kapcsolsz, biztosan megérted, mire gondolok, bár utóbbihoz meglehet, el kell múlni 10 évesnek. Színházakhoz van külön egyetem küszöbnek, ahol ha szerencséd van, nem utáltatják meg veled a szakmát. Ezek az egyetemek közvetlen kapcsolatban állnak színházakkal, de nyilván kezdetben nagyobb színházakban csak háttéri munkában, illetve háttérszereplőként foglalkoztatják őket, ehhez is idő kell, amíg észreveszik, mire vagy képes.


Egy énekesnek/együttesnek be kell futnia valahol, ismerté kell válnia. Tehetségkutatóknál sincs túl sok esélyed, még ha meg is van hozzá a tehetséged/tehetségetek. Példa erre a mostanában felkapott, Magyarországon viszont nem véletlenül borzalmas hírnévvel rendelkező X-faktor. Ha Amerikában, vagy máshol próbálkoznál, és tényleg jó a hangod, akkor ott lehetne valami, de itthon lutri, egy csomó énekest kidobálnak, akik tényleg nagyon jók még az elején, csak azért, mert bele kell férni a száz főbe (itt egyébként is van egy közönség nélküli válogatás, és csak utána döntik el, hogy a TV-be küldjenek-e egyáltalán). A Csillag születikben talán már könnyebb elérni a sikert, de ha valaki nyer, akkor jön a másik bökkenő. Mert ugyan felkérik fellépésekre, de a nagyobbik részüket egyszerűen elfelejtik. Pedig sokan nem is énekelnek rosszul közülük, mégsem lesz velük semmi, és később már megélni sem képesek belőle. Ha fellépésekre nem hívják, akkor pláne, hiszen az interneten sajnos sokan kalózkodnak le dolgokat, amiből értelemszerűen nem lesz bevétel.


Szóval... nem az álmaidat szeretném összetörni, ha szeretnél, próbálkozz, ne add fel, de azért tudd, hogy elég nagy pofára esésekkel jár ez az ipar, sőt.

2015. aug. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ertem!

De nekem tenyleg ez az almom

Igazabol sok minden akartam meg lenni (szakmailag)

de azok nem valami jol keresnek...

Nemtoom mi legyek akkor:(

le vagyok torve

Szeretnem megvalositani az almomat, DE UGY ERZEM NEM FOG SIKERULNI ...

olyan rossz elni, semmi nem elerheto.


nemtoom,mit tegyek.

100% vagy netan 98% hogy en nemfogom megteljesiteni ezt az almot.


De amugy kik jutnak be , pl .

van a Baratok kozt oda azok a "szerencsetlenek" xd hogy jutottak be???


Setaltak a camponaban , majd felfedeztek oket vagy mi???


Egyszeruen nemtoom.


Van pl. a Justin Biber az igazabol ugy lett enekes hogy feltoltott a youtobra 12 eves dalat 12 evesen es akkor megtalaltak ot az interneten , sokan megneztek es igy... marmint en igy tudom

De en nemtook a youtobra feltolteni videokat meg ilyesmiket , mert nemtoom hogy kell


Valaszoljatok letszi:)

De ha mondjuk eselytelen ez az "alom"

akkor mondjatok olyan szakmat amely jol keres (tenyleg , nagyon jol keres)

es mondjuk csk foiskaig kell kijarni (vagy meg annyit sem)


Nem akarok fizikai munkat hogy megeroltetnem magam,de tantargyra menoeg nem akarok torenelmi munkat,meg foldrajzost se ahogy kemiait see


Szoval valaszoljatok please

meg irjatok munkakat amik jol keresnek:))

Koszonom szepen nektek

2015. aug. 29. 10:03
 5/5 anonim válasza:
Én is most vagyok 5.-es és ha jól látom most 6.-os vagy. Én is ugyanígy vagyok vele de én koreában szeretnék énekelni. Ez a nagy álmom. Sok sikert!!!:)
2016. máj. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!