Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kell pontokat számolnom...

Hogyan kell pontokat számolnom? Ha szlovákiai vagyok, de magyarországi egyetemre szeretnék menni, akkor hogyan tudok pontokat számolni? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Ha valaki tud segíteni, megköszönném.

2015. aug. 29. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem tudom neked elmondani, hogy megy ez a dolog, mert nem vagyok annyira otthon benne, viszont ajánlok neked egy honlapot: felvi.hu

Itt megtalálsz minden információt a pontszámításról, külföldi érettségivel, határontúli magyarként is stb., az egyetemekről és szakokról is rengeteg információ van, ráadásul ezen a felületen keresztül kell majd jelentkezned is a felsőoktatásba :)

2015. aug. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan magyarországi egyetemre jelentkezel, ahol előírtak 1 vagy 2 emelt érettségit, akkor azt mindenképp le kell tenned Magyarországon. Külföldön tett érettségit csak középszintnek számítanak be.
2015. aug. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kivéve a szlovákiai angol és a német érettségit, ezek magyarországi viszonylatban emeltnek felelnek meg.
2015. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a OH nem számítja emeltnek, bárminek is felel meg!
2015. aug. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó:

[link]


"A szlovákiai legalább – a Közös Európai Referenciakeret szerinti – B2 szintű idegennyelvi érettségi vizsgaeredmény beszámítható emelt szinten."

2015. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tudnád, hogy mennyi gond van az OH-ban történő pontszámításokkal... mindegy, nyugodtan lepontozhatjátok ezt is, de tudom, hogy bármi is van leírva, gyakorlatilag ügyintéző függő, hogy mit minek számítanak.
2015. aug. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!