Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogot szeretnék tanulni,...

Jogot szeretnék tanulni, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, rengeteg a szabadidőm és már régi vágyam, hogy majd egyszer jogászként vagy bíróként vagy bármi hasonlóként dolgozzak. A baj csak az, hogy tudomásom szerint nem lehet középiskolai szinten jogot tanulni.

Viszont, ha van rá valamilyen mód, mégis foglalkoznék vele.

Érdemes lenne beszereznem néhány tankönyvet, vagy valahol máshol próbáljak nekiállni?


2015. aug. 29. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jogot szeretnél tanulni akkor be kell iratkoznod egy olyan egyetemre érettségi után ahol van Jogi kar. Ott kedvedre tanulhatod évekig a jogot. Felesleges lenne szerintem most ennyi idősen elkezdened magolni,úgy sem értenéd meg a felét sem a szövegnek,másrészt merg mire való az egyetem ha nem arra,hogy ott tanulj :D

Ajánlom neked a szegedi egyetemet,a pécsit,vagy a Pázmányt Budapesten,ott elég jó a jogi kar :)

2015. aug. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, de valószínűnek tartom ,hogy egyetemre nem lesz pénzem. Ezért akarok inkább más módot keríteni a tanulásra.
2015. aug. 30. 21:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tanulsz középiskolában és meglesz a pontod egyetemre ingyen bejuthatsz,és ösztöndíjat is pályázhatsz:)
2015. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat, de kétlem, hogy ezt ennyivel meg lehetne úszni.
2015. aug. 31. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!