Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzős srác vagyok és a...

Roberto Bátzsó kérdése:

Végzős srác vagyok és a jövőben 3d grafikus szeretnék lenni, tehát aki a játékokhoz vagy filmekhez készít modelleket animációkat és hasonlókat a számítógépen. A felsőoktatásban van-e valamilyen egyetem vagy főiskola ahol legalább érintik ezt a témát?

Figyelt kérdés
Művészi iskolák kilőve legalábbis ahova alkalmassági meg gyakorlati vizsga kell, mert rajzolni nem tudok, ezért az informatikán keresztül közelíteném meg, szóval nagy segítség lenne, ha valaki meg tudná mondani, hogy a bme-n vagy akárhol valamilyen szakon foglalkoznak ilyesmivel, vagy van-e ilyesmi mesterszak vagy bármi. És nyilván az lenne a legkézenfekvőbb,ha csak ezt tanítanák, de ha akarmilyen formában kicsit is beveszik a tananyagba az is jó lenne.Előre is köszönöm.

2015. aug. 31. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
A bme-n foglalkoznak ilyen témával: [link]
2015. aug. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged, és meg tudnád esetleg mondani, hogy ez melyik szakon van, vagy hogy lehet ezt tanulni?
2015. aug. 31. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a bme-vik, mérnök infó vagy villamosmérnök hallgatóknak vannak ezek a tárgyak főként.
2015. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a választ. És esetleg tudnál abban segíteni, hogy ha nem emelt matekot teszek és csak közép szinten tanulom, az nagy gondot okozhat vagy pedig elhanyagolható és elég az emelt info? És esetleg összetudnád foglalni egy laikusnak, hogy miket tanulnak mérnök infon?
2015. szept. 1. 11:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos összefoglalni nem tudom, mivel nem oda jártam, viszont van egy jó weboldal, ahol összefoglalják a tantárgyakat.

Itt találod, hogy hogyan épülnek egymásra a tárgyak:

[link]

Itt pedig, hogy melyik miről szól:

www.vik.wiki


Az emelt matekról csak annyit, hogy a saját helyzeted könnyíted meg, ha megcsinálod és már úgy érkezel, hogy tudsz deriválni, integrálni stb. rutinból. Lehet, hogy bejutsz középpel is, de én inkább erőltetném az emeltet.

2015. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm szépen a segítséget és csak egy kérdésem lenne, hogy ezek közül a tárgyak közül név szerint melyik az ami ezzel foglalkozik?
2015. szept. 1. 15:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Mint mondtam van egy tanszék, ami ezzel foglalkozik, az általuk oktaott tárgyak listáját az ő weblapjukon találod:

[link]


Ezek közül gondolom van kötelező is és valasztható is.

2015. szept. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!