Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 4,5-ös átlaggal van esélyem...

4,5-ös átlaggal van esélyem bejutni a jogi karra?

Figyelt kérdés
Sziasztok jovore fogok erettsegizni es termeszetesen szeretnék majd továbbtanulni. Ahogy írtam, a tanévet 4,5-ös átlaggal zártam valamint nyáron angolbol szerencsere sikerult szereznem egy kozepfokot. Jogász szeretnek lenni, ahol jelenleg 460 a ponthatar (s remelem h jovore ez nem fog noni vagy legalabb csokken majd). Nos visszaterve a kerdesre, hogyha az utolso tanevet is minimum 4 es feles atlaggal vegzem el, valamint szerzek meg egy nyelvvizsgat + toribol teszek egy emeltet es egy normálus erettsegit csinalok, akkor van esely a jogi irányra?

2015. aug. 31. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Elég nehéz, de nem lehetetlen szerintem. Ugye 500 pont a maximum. Egy emelt szintűvel és egy középfokú nyelvvizsgával csak 78 többletpontot kapsz meg a maximális 100-ból. Tehát, ha más jogcímen nincs többletpontod (sporteredmény, versenyeredmény, szakképesítés, felsőfokú nyelvvizsga, stb.), akkor máris csak maximum 478 pontod lehet. Tehát ez esetben, hogy reális esélyed legyen a felvételre két emelt szintűt kell letenned, hiszen így 100 többletpontod lesz. Ekkor a két érettségi átlagba 90%-ra kell teljesítened ahhoz, hogy 460 pontod legyen (feltéve, hogy a felvételi pontodat duplázod).

Másrészt viszont a 460 pont az csak az állami ösztöndíjas képzés ponthatára, tehát ha nem lesz meg, akkor elkezdheted öntköltségesen is a képzést, amit tudsz Diákhitel 2-ből (kedvezményes hitel) is finanszírozni. Később ha az egyetemen jól tanulsz, akkor még akár át is kerülhetsz állami ösztöndíjas státuszba.

2015. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és látom még hogy két nyelvvizsgával tervezel akkor csak 10 pontot veszítesz a többletponton. Ekkor viszont már jó hogy csak egy emelttel számolsz, mert azért a középszintű érettségik jóval könnyebbek. Szerintem az angol középszintűt pl. könnyű 90% fölé megcsinálni, ha már van nyelvvizsgád.
2015. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!