Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szükséges ennél tovább tanulno...

Szükséges ennél tovább tanulnom átlag feletti fizetésért? ("piacon lévő" programozók)

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztői OKJ-s tanfolyamot végzek (20/F), ez az utolsó évem, és ha úgy haladok ahogyan eddig, haladó szinten ismerem ill. gyakorlom a tanfolyam végére a tanult nyelveim (JS, Java, C#, PHP, SQL, HTML, CSS, MongoDB).

Van egy tervem illetve egy vágyam.


1. A tervem forrása igazából édesapám, aki arra sarkall, hogy folytassam tovább egyetemen, mint mérnökinformatikus, tanuljak még ahelyett, hogy dolgozok, és állítása szerint diplomásként többként ismernek majd el, többet kereshetek..


2. A vágyam az, hogy amint elvégzem a szakot, egyből munkába fogok, hogy legyen szakmai tapasztalatom, mihamarabb pénzhez jussak, és szakmai tapasztalati éveim egyenes arányosságban nőjön a fizetésemmel (persze egy ideig, ez költői túlzás, de értitek).


Nyári gyakorlaton egy elég neves cégnél voltam, ahol már szakmabéliekkel sikerült beszélgetnem erről a témáról, és mindegyikük azt állította, a helyemben szakma után tökéletesítenének kb 3 nyelvet (pl: mongodb+php+js kombináció) és simán elhelyezkednének, a tapasztalati idő pedig meghozná annak gyümölcsét. Azt is említették, hogy egy szakmabeli 3 év tapasztalattal többet ér ma az informatikai piacon, mint egy friss diplomás, és könnyebben is alkalmazzák. Ez ugye azért fontos, mert kérdéses, ezt a 3 évet a diploma megszerzésére, vagy szakmai tapasztalat szerzésére fordítsam-e..


//

Hogy csírájában elfojtsam azon kommentelők véleményét, akik a "vágyamban" (2. opció) fiatal hóbortságot, vagy kalandvágyat észlelnek, had magyarázzam meg miért is ez az, ami felé inkább hajlok:

Nem származom gazdag családból, sőt. Vidéki vagyok, itt eleve nehézkes a megélhetés, de ezt említenem sem kell, akik számára ez aktuális, vagy az volt. Amikor reggel 5kor felkelek, és azt kell látnom, hogy édesapám a bicikliét tolja munkába menet 50 évesen 5 gerincsérvvel, és eszembe jut, hogy este 10-ig dolgozik, hogy megéljen a család, elfog a sírógörcs, hogy bár megoldódnának anyagi gondjai. Édesanyám nem dolgozik, hogy nagymamámat ápolhassa.

Néhány családtagom, és legjobb barátom azt mondta, azzal segítek a legtöbbet a családomnak, ha tanulok. Ezzel tisztában vagyok.. de nem volna jó, ha addig míg az egyetemen vagyok, csak azért hogy ott lehessek elviszik a családom feje felől a tetőt, mert az iskolát fizette OTP helyett.

Nem jó látni a munkás-táskájában az új doboz nyugtatókat, mert az anyagiak megoldása miatt idegeskedik, stresszel.

A pénz nem boldogít.. de az igen, hogy családomat fizikai és mentális egészségben tudhassam. Nem egyszer gondoltam át, és ezen sajnos jelenleg csak a pénz segíthet.

//


Tehát szükséges ennél tovább tanulnom, vagy lehetséges elhelyezkedni szoftverfejlesztői OKJ-vel átlag feletti fizetésért?


2015. szept. 2. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Elhelyezkedni el lehet, viszont biztosan nem olyan könnyen, mint egy BSc-t végzett programtervező/mérnökinformatikusnak. Én a két válasz közül a harmadikat választanám. Kezdd el az egyetemet, és mellette dolgozz. Ha mondjuk elkezded levelezőn, akkor tudsz mellette rendesen dolgozni, ennek annyi hátránya van, hogy a megkeresett pénz egy része az egyetemre megy. Ha viszont így lediplomázol, akkor már van többéves szakmai munkatapasztalatod, BSc diplomád, és ezidő alatt is kerestél pénzt.
2015. szept. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Diákhitelre gondoltál? Havi 50, ami nektek nagyon jól jönne, de tudnál mellette tanulni. És amit diplomával, keresett szakmával nem ügy visszafizetni.
2015. szept. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!