Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy humánosnak mit érdemes...

Egy humánosnak mit érdemes tovább tanulnia egyetemen, amivel el lehet helyezkedni? (mindenképp Debreceni Egyetem)

Figyelt kérdés
Eddig ami tetszik, az a pszichológia és még talán menedzsment vagy marketing, bár kicsit félnék a biosztól/matektől, de megoldhatónak tartom. Mindenhol azt olvasom, hogy ezeken a szakokon túlképzés van, ezért nehéz elhelyezkedni... mit válasszak? Vélemények, ötletek? :)

2015. szept. 2. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Azzal érdemes foglalkozni ami érdekel és amiben tehetséges vagy. A DE egy jó egyetem.


Minél képzettebb, műveltebb vagy annál könnyebb később bármire átképezni vagy továbbképezni és ez a kettő a változó világhoz való alkalmazkodás alapja.


A túlképzés az alapképzési szakaszig lehet igaz, MSc-s és PhD-s már egyáltalán nincs olyan sok semmiből és egyre inkább a magasan képzett, többdiplomás szakembereket keresik mindenhol, akik valóban értenek valamihez amit referenciákkal, publikációkkal is igazolni tudnak.

2015. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pszichológiát akkor kezdd el, ha hivatástudatod van, és képes vagy egész életedben folyamatosan tanulni, követni a szakirodalmat, önfejleszteni, képzésekre járni. Ezen kívül az is elég fontos, hogy legalább 25, ha nem 30 éves korodig legyen stabil anyagi támogatásod.
2015. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A helyzet az, hogy mivel mindenképp Magyarország a cél, és mindenképp a DE, nehéz volna olyan szakra mennem,amit igazán szeretnék, ugyanis erdélyi vagyok. Lesz érettségim magyarból, töriből (román töriből,aminek semmi hasznát nem veszem magyar egyetemen),pszichológia vagy közgazdaság érettségi, ezek mellett még egy román, ha pedig sikerül, egy angol B2-es nyelvvizsga. Elég kevés a választási lehetőségem így, hogy nem lesz matek vagy magyar töri érettségi vagy valami más reál. Szinte az összes kar kiesik így, kivéve a bölcsész... Ez azonban nem is annyira baj, mert eléggé humán beállítottságom van. Imádom a magyart, a történelmet, a beszéd sem megy nehezemre, de mégsem vagyok képes eldönteni, hogy mit tanuljak tovább. Valószínűleg kikérem az iskola pszichológus véleményét is, jó volna valami teszteket is elvégezni, aztán hátha... Persze még van 3 évem, csak most leszek tizedikes, de jobb volna nem utolsó pillanatban eldönteni, hisz készülni is kell. :)
2015. szept. 4. 18:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég valószínű egyébként, hogy muszáj lesz Magyarországon is érettségizned valamiből. A legtöbb szakra már most kötelező legalább egy emelt érettségi, de három év múlva még szigorúbb szabályok lehetnek...
2015. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még érdeklődöm, ha a magyar érettségim jól fog sikerülni, lehet, hogy elismernék emelt szintűnek... már azok alapján,amiket olvastam az interneten, de a magyar tanárnőm hátha tud valami pontosat. Talán van rá valami esély, a filológia szakon van a legnehezebb magyar érettségi itt Romániában,megeshet hogy megfelelne ...
2015. szept. 4. 21:09
 6/6 anonim válasza:
Gondoltál már a gyógypedagógiára?
2015. nov. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!