Fizika vagy Kémia emelt érettségi az orvosira?

Figyelt kérdés

Az Orvosira szeretnék bejutni és ebben az évben kezdtem a faktokat. Biológiát és kémiát szerettem volna felvenni, de kémia nem indult, a tanárunk mégis kiharcolta nekem és az egyik osztálytársamnak, hogy felkészíthessen minket, szóval ez is fakt tkp.

Azonban azt mondta, hogy még csak egy lányt készített fel ilyenre. Rajtam kívül kb. senki sem szereti őt az osztályból, egy kicsit furcsa. Tud tanítani, de azért nem a legjobb. Az osztálytársam ma kitalálta, hogy átmegy fizikára úgyhogy egyedül maradtam, mert rajtam kívül senki sem akar ilyet az iskolában. A tanárnő azt mondta, hogy attól még engem tanít, de mivel elég határozatlan voltam, azt mondta, akkor sem lesz mérges, ha én is átmegyek.

Az a baj, hogy én nem szeretem a fizikát egyáltalán és nehezen is ragad rám, de emellett mindenki a kémiával riogat, hogy az túl nehéz és a fizika sokkal könnyebb, azonban az egyetemen inkább a kémiára lenne szükségem. A nővérem, aki már diplomázott azt mondta kémiára menjek, az osztálytársaim azt, hogy fizikára. Gondoltam a nyáron elmehetnék valami plusz tanfolyamra, ha egyáltalán van ilyen és akkor összejönne. Az a baj, hogy év közben kb. lehetetlen, mert 8-9 órám van mindig. Mit tegyek?



2015. szept. 4. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ebben az évben kezded a faktokat, az azt jelenti, hogy tizenegyedikes vagy, ugye?

Én 12. előtti nyáron kezdtem el tanulni a kémiát (nem mondom, hogy előtte sík hülye voltam, de az egyébként nagyon sz*r kémiafaton 11.-ben szinte semmit nem tudtam még). Aztán 12.-ben ősszel letettem az előrehozott közepet, 96%-kal. Aztán májusban az emeltet is 80%-kal. Egyedül készültem, segítség nélkül.

Szóval ha most sík hülye vagy kémiából, de amúgy könnyen tanulsz, akkor nyugodtan megpróbálhatod. Én egyébként 2012-ben érettségiztem. Ja, és én is a kémiát javasolnám, mert az egyetemen az a sz*patós, legalábbis SOTE esetén mindenképp.

2015. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is a kémiát ajánlanám, én is azt választottam a fizika helyett. Lehet hogy a fizika valakinek könnyebb, de engem a kémia jobban érdekel, ezért nekem ez a könnyebb. Ja és elvileg 2017ben már könnyítenek az emelt kémia érettségin.
2015. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt mondják, a fizikát könnyebb letenni, de a kémia hasznosabb. A gimnáziumi fizika szinte csak nyomelemeiben hasonlít arra, amit az egyetemen csinálni fogsz, viszont komoly tantárgyak épülnek majd a kémiára. Kémiafakt, magántanár, önszorgalom, menni fog ez. :)

(persze érettségizhetsz fizikából is, de a kémiatanulást nem tudod kikerülni)

2015. szept. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Igen, most vagyok 11.-es :)

2015. szept. 5. 19:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Felvételi pontok szempontjából: amelyik jobban megy.

Ugyanakkor szerencsés, ha az a kémia. :) Orvosira járok, és sokkal jobban kellett, mint a fizika. Emelt 90%-os fizikával volt nálunk, aki majdnem elhasalt már az első féléves orvosi kémián, majd a 2. félévesen csakugyan meg is csúszott.

Az, hogy a tanárod külön felkészítene, meg azért jó, mert abszolút a te tempódban, a te egyéni igényeid szerint haladhattok.

Mivel magad is írod, hogy a fizikát nem is annyira szereted, én élnék ezzel a lehetőséggel a helyedben.

2015. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még annyi, hogy amúgy az emelt kémia egy vicc. A számításos feladatok sokkal inkább kellenek egy leendő vegyésznek, mint orvosnak.

Az orvosi kémia számolós részében egyedül a pufferek voltak emelt szintű anyag, tehát azok az emelt kémiaérettségire jellemző összetett számolások nem kellenek, a középszintű számolásoknál nem lesz nehezebb orvosin.

Csak ugye ez az érettségi az orvosin kívül még egy csomó szakra felvételi tárgy, úgy mint gyógyszerészetire, kémiára, vegyészmérnökire stb. ahol meg alap, hogy ilyeneket is elvárnak majd.

Mondjuk, akinek nem kötelező, nem is szokta emelten bevállalni akkor sem, ha pont kémiára menne pl...Szóval jópofa rendszer, na.

2015. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!