Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mit csináljak...

Szerintetek mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, kiskorom óta úgy tervezem, hogy az USA-ban fogok járni egyetemre. A szüleim tudják fizetni én meg már 16 évesen majdnem elértem a Harvardos átlag SAT-scoret. Kevés egyetem van az államokban, ahova nem vennének fel jövőre. Viszont most úgy érzem, hogy még nem vagyok kész arra, hogy itt hagyjam a szülőhazámat, a rokonaimat, a barátaimat. Pár évet még akarok itt élni, hogy kitalálhassam, pontosan mit akarok kezdeni magammal. Az USA-ban üzleti területen tanulnék tovább majd a távoli jövőben.

Mit kéne csinálnom az érettségi után, ha kimenni nem akarok rögtön? Anyagi helyzetünkből adódóan megcsinálhatnám, hogy utazgatok, bulizgatok 1-2 évig stb. De nyilván nem akarok ilyen módon "kidobni" két évet. Egyetemet meg nem kezdenék el, mert az sok idő. Rövidebb, kb 2 éves képzések jutottak eszembe, esetleg üzleti területen, de nem tudom mennyi értelme lenne annak.



2015. szept. 6. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
OKJ-s képzéssel (ha amúgyis Amerikában akarsz élni) nem sokra mennél, hacsak nem gondolod meg magad, és maradsz az országban. El is mehetsz esetleg dolgozni, hogy egy kis pénzt keress magadnak (elvégre is a saját pénzt költeni mindig jobb érzés, mint a szüleidét). Tanulhatsz nyelvet is akár.
2015. szept. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha már van rá pénzed és eszed hozzá, hogy elvégezz ott egy normális egyetemet, semmiképp se halassz. Bulizni, élni kint is tudsz majd, van ám ott egyetemi élet.
2015. szept. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyelőre képtelen vagyok elhagyni a barátnőmet, a családomat, a barátaimat. Ebben biztos vagyok, nem akarok már jövőre belevágnI ebbe. Erre nyilván lehet azt mondani, hogy lehet, hogy később se akarom majd, de most csak halasztani akaArom azt a napot, amikor meg kell tennem mindezt.
2015. szept. 7. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!