Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyszerűbb a levelező a...

Arc78 kérdése:

Egyszerűbb a levelező a felsőoktatásban mint a nappali?

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Sztem nem.Nagyobb önállóságot követel az igaz,de a leadott anyag nem olyan mélyreható..Akárki akármit mond,nem egyenlő értékű egy nappalis és levelezős diploma.

Más kérdés h.ha egy levelezős már eleve a tanult szakmában dolgozik suli mellett,neki gyakorlata is lesz,ami ugye nagyon lényeges!!!Egy nappalis meg sokszor csak áll a diplomázás után,és pislog nagyokat h.sehova nem veszik fel gyakorlat nélkül..pedig az elméleti tudása nagyobb,mint a levelezősé...

2010. márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Én levelezőn tanulok, munka mellett, levelezőn szerintem az nehezebb,h nem annyira adják le az anyagot(gazdmatekkal küzdök), bár nem is annyira vasalják be, de pl. nehéz mindig ott lennem suliban, munka mellett tanulni, főleg vizsgaidőszakban. De annyiban szerencsém van, mint az előző írta,h abban dolgozok, amit tanulok, így lesz már tapasztalatom.
2010. márc. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Plusz levelezőn nincs csoporttárs, aki elmegyarázza, ha valamit nem értesz, max konzultáción tudsz egy kicsit megvilágosulni.. Amúgy nem azért, de nappali mellett is lehet dolgozni, ha úgy osztod be az óráid.
2010. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem egyszerűbb, sőt...A követelmények ugyanazok, mint a nappalin, de kevesebb óraszámban, feszítettebb tempóban tudják az anyagot leadni, nincs idő elmagyarázni, ha nem értesz valamit. Amellett pedig még ott a munka, háztartás, gyereknevelés. Na persze, ha laza sulit találsz, biztos egyszerűbb, de nekem sikerült egy nagyon keményet kifognom, nagy a szórás, az előttem végző évfolyamnál a kezdő 110 főből kb. 10-nek lett diplomája.
2010. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem könnyebb, sőt! Munka mellett tanulni nehezebb is. Amúgy nekünk anno az egyik tanár meg is mondta, hogy egyáltalán ne számítsunk engedményre vizsgákon, csak mert mi levelezősök vagyunk és bizony volt, hogy a nappalisokkal szigorlatoztunk egyszerre. Nekünk 2-vel több tételünk volt és nem azért, mert a nappalisoknál ezeket beleolvasztották más tételekbe. Szóval erről ennyit.

Én mégis szerettem levelezős lenni, mert nagyobb szabadsággal jár, ami viszont nekem fontos. Az anyagot is meg lehet szerezni, meg beszélni. A 4 év alatt nálunk nagyon jó kis társaságok alakultak és mindenki segített mindenkinek ahol csak tudott.

2010. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!