Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van-e lehetőség az egyetemen,...

Van-e lehetőség az egyetemen, főiskolán arra, hogy pl. egy 5 éves képzést 2,5 vagy 3 év alatt megszerezzünk, úgy, mint amikor valaki az érettségit nem 4 év, hanem 2 év alatt rakja le?

Figyelt kérdés

Ott az orvosi, a matematika szak bármelyike, stb; pl. egy orvosi sok idő, ha huszonévesen vágunk bele, de szorgalommal esetleg a 6 év alapot 3 év alatt előre lehet-e hozni? De legyen bármely szakról szó.


Köszönöm!



2015. szept. 8. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy megoldható, mert sokszor még így se férnek bele az órák a keretbe. A terhelés is a pont elfogadhatóra van kitalálva. Egyébként a középiskolát se lehet két év alatt elvégezni.
2015. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kurzusok épülnek egymásra, előfeltételi rendszer van, jelenléti ívek (ezért nem tudsz egyszerre több helyen lenni), és hasonló dolgok. Nem tudsz annyi kurzust felvenni, hogy rövidíts. Sokszor még akkor sem, ha tárgyakat tudsz elfogadtatni korábbi tanulmányok alapján (mondjuk másoddiploma esetén), mert még a kreditelismertetésnek is korlátai vannak. Sajna nem működik.
2015. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt jelentené, hogy az átlag 30 kredit helyett 60-at teljesítenél, azaz mondjuk 10-12 tantárgy helyett dupla annyit. Ha 2 kredites tantárgyakat veszünk akkor 15 helyett 30-at. Ez már messze túl van azon, hogy úgymond szorgalommal meg tudd csinálni, főleg úgy, hogy alapos tudásod legyen. Egyébként már 40 kredit is sok.
2015. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elsőnek írom, hogy én két év alatt végeztem el a középiskolàt, én az érettségit értem ez alatt. Ilyen létezik. Köszönöm a vàlaszokat.
2015. szept. 8. 11:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

mivel a letöbb egyetemen 45 kredit a felvehető maximum, ezért egy 3 éves képzésre 2 évig mindenképp járni kell.


szerintem orvosin nem működne, az épülések miatt

2015. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért egy érettségit ne hasonlítsunk már egy diplomához, pláne ne orvosihoz.

Nem lehet gyorsabban elvégezni, mert a tárgyak egymásra épülnek, amíg az egyiket nem csinálod meg, meg tudod felvenni a másikat. És nem csak azért, mert valaki így találta ki, hanem azért is, mert maga a tananyag olyan, hogy csak akkor tudod megérteni, ha már az alapjait a másik kurzuson megtanultad....

Szép is lenne úgy belgyógyászatot tanulni, hogy még a kórélettant se tudod, hogy úgy kórélettant tanulni, hogy élettanból nem vizsgáztál.

2015. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Így már világos.
2015. szept. 8. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!