Most vagyok 11. es, hogy motiváljam magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy fontos és azt is, hogy ez már ugye beleszámít a továbbtanulásomba.

Már tudom, hova szeretnék menni.

Sosem voltam az a jó tanuló.

Tavaly 3,4 es átlagom volt, most még jobban beleszeretnék húzni ez miatt.

De valamikor (már most, hogy még nem is tanultunk) teljesen elmegy a kedvem tőle, és nem érdekel.

De muszáj, hogy érdekeljen, mert azt akarom, hogy felvegyenek oda, ahova szeretném!



2015. szept. 2. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én is 11-ikben kezdtem el tanulni normálisan. Az indok az volt, hogy egyik nap tudatosult bennem, hogy akarok valamit kezdeni magammal az életben. Ez egy ilyen kvázi megvilágosodás volt.

Nos, ha tényleg úgy érzed, hogy nem vagy motivált, akkor csak gondolj rövid távon, pl. délutáni tanulásnál a következő napi felelést, dogát stb. tartsd szem előtt. Ha pedig a tananyag unalmas, akkor ne az legyen előtted, hogy a megtanulandó anyag elviselhetetlen, hanem az, hogy ez az anyag csupán egy eszköz a jó jegy eléréséért.

2015. szept. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tavaly nyáron elmentem 3 napra (egy nap 10 óra) egy gyárba dolgozni. Kiraktam az íróasztalomra a papírt amire a gyár címét és adatait még korábban kiírtam. Akárhányszor motiválatlannak éreztem, érzem magam, eszembe jut, hogy én aztán be nem teszem a lábam többet ilyen helyre. Minden tiszteletem a munkás embereké, el nem tudom képzelni, hogyan képesek ezt nap mint nap éveken keresztül csinálni. Nálam ez a módszer bevált.
2015. szept. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!