Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot érdemes választa...

Melyik szakot érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Műszaki menedzser és a biztonságtechnikai mérnökin gondolkodom. Mindkettő tetszik. Hallottam mindkettőről hideget és meleget is. Szerintetek?

Válaszokat köszönöm!



2015. szept. 9. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit bánom, hogy műszaki menedzser szakra jelentkeztem. De már nem szeretnék variálni, annyi mindenbe kezdtem már bele és hagytam ott, hogy ezt végre szeretném végigcsinálni. (de utána szeretnék egy komolyabb műszaki képzésre jelentkezni)


Egyébként a szakon nagyon tetszenek a műszaki tárgyak, a műszaki ábrázolás különösen. A gazdasági, menedzsment tárgyakkal nem vagyok kibékülve. Rájöttem, hogy egyáltalán nem vagyok gazdasági érdeklődésű.


Egyébként én is hallottam jót is, rosszat is erről a szakról. A közvetlen környezetemben jó példákat látok, jó helyen sikerült elhelyezkedniük ezzel a szakkal.


Biztonságtechnikai mérnökiről nem tudok nyilatkozni. De szerintem jobb választás lehet, mint a műszaki menedzser.

2015. szept. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Válaszod köszönöm!
2015. szept. 10. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
A műszaki menedzser szak az kb. a legtöbb egyetem műszaki karának süllyesztője, értelmetlen képzéssel. Ha muszáj a kettő közül mindenképp a biztonságtechnikai mérnököt választanám.
2016. máj. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Jöhetnek még vélemények, szívesen fogadom őket!
2016. máj. 27. 17:23
 5/6 hyker1811 ***** válasza:

Gondolj bele abba, hogy mivel akarsz foglalkozni, ha felnősz. Mi az ami érdekesebb.


Ha inkább a logisztika, menedzserkedés, gazdászkodás, pénzügyek stb. akkor a menedzser.


Ha inkább a gépek és a működésük akkor biztonságtechnikai.


Végsősoron mindkét szakmával irodában fogsz ülni és nagyrészt papírmunkát fogsz töltögetni, szóval amelyiktől úgy érzed nem lennél öngyilkos ha folyamatosan űzöd.

2016. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Pénzügyekben otthon vagyok, meg érdekel. Kicsibe szoktam "üzletelni." :)


A gépek érdekelnek, jelenleg is gépekkel dolgozom, csak úgy annyira nagyon mélyenhatóan nem érdekel, hogy mondjuk letervezzek komplett gyártósori gépet. De a működési elv ilyesmi azért érdekel például.


Köszi a választ!

2016. jún. 15. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!