Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha humánbiológiai kutató...

Ha humánbiológiai kutató szeretnék lenni, milyen szakot lenne érdemes választanom Debrecenben?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom kb kutató akarok lenni, a biosz meg a kémia is érdekel és értek is hozzá szóval bízom benne tényleg ez az én utam. El is mentem biokémre egy erős gimibe jól is megy de jövőre végzek és nemigazán tudom hova tovább. Anyagi okok miatt alapképzést csak Debrecenben fogok tudni csinálni. Először a ttk bioszra gondoltam, és onnan mondjuk egy molekuláris biológia mester vagy laboratóriumi kutató (ezek áok-msc-k), de mivel nagyon alacsony a ponthatár többen mondták hogy sok kevésbé értelmes ember is bekerül oda, illetve ott növénytantól kezdve minden biosz van de engem kimondottan a humánbiosz érdekel (genetika, immunológia). Tudom, hogy egy idő után lehet specializálódni ott sejtbioszra, de nemtudom egy ttk-s alap elég-e a későbbi terveimhez. A másik opcióm az áok. Az orvosi alapból jó lenne, csak annyi bajom van vele hogy nem akarok orvos lenni. Egy életen át betegek között lenni nem az én műfajom, inkább a laborból próbálok meg segíteni nekik. Illetve, hogy az osztatlan és 6 éves, de én 3 év után szeretnék Pestre menni, vagy Szegedre vagy Pécsre. Amúgyse tudom hogy bírnám a boncolásokat meg ilyesmiket, de tudásilag lehet ez adná a legtöbbet. Ezen kívül ott van még a képalkotói is, ami osztott (4 éves) és elvileg olyasmi tudást ad mint az orvosi, de itt elvileg nagyon sok a fizika (meg ez is egy 'gyűjtőhely' állítólag, akiket nem vettek fel orvosira azok mennek ide). Gondolkozom a gyógyszerészetin is, bár ott egy falatnyi biosz sincs, de talán mint gyógyszerkutató hasonló területen dolgoznék, de tartok a tömény kémiától (szeretem, de azért van egy határ /a heti 4 óra suliban néha màr súrolja ezt/). Szerintetek mit kéne tennem? Ha van itt valaki aki az említett szakok valamelyikére jár, akkor írhatna egy kis tanácsadásért, mert rámférne és a tapasztalat a legbiztosabb infóforrás.

2015. máj. 3. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én OLKDA-as vagyok debrecenben, nem tudom mennyire gyűjtő, szerintem egyáltalán nem az, az orvosisok szeretik ezt mondani, én kb 30csoporttársam ismerek, közülük 2 szeretett volna csak orvosira menni, de ők ott is fogják hagyni ezt a szakot elvileg, a többieknek esze ágában sem volt orvosira menni :D

Én ezt ajánlanám neked, mivel nem csak képalkotó képzés van, hanem van kutatólaboros és orvosi laboros is. A felvettek 70%-át erre a 2 szakra osztják majd be, csak 30% kerül képalkotóra. Kémiából ugyanazt tanuljuk mint az orvosisok, és egyéb tárgyakból is előfordul egyezés. Nekünk heti 9 kémia óránk volt, ha jól emlékszem, gyakorlattal, előadással,szemináriummal együtt. 12 kredites tárgy, úgyhogy van mit tanulni hozzá :D

2015. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy humánbiológus (antropológus), vagy főképp emberekkel foglalkozó molekuláris biológus akarsz lenni. Mind a biológis, mind az orvosi megfelelő lehet, utóbbi esetben az orvosi talán jobb választás is, a sokféle más modellélőlény miatt (főleg orvosi kutatásoknál jönnek elő az emberi minták, HeLa sejtek sem túl gyakoriak a laborokban). Kutató orvosnak bármikor mehetsz, ha nem akarsz ténylegesen praktizálni, bár némi gyakorlatot akkor is kell szerezned. Te tudod, mennyire érné meg.

Ha biológusnak mész, akkor egyértelműbb a helyzet, csak jó helyre kell kerülnöd, hogy a választott területeden tudj tevékenykedni. Az, hogy "mindenféle más" biosz is van, hát istenem, általános biológus képzés, szakbarbár akarsz lenni? Az orvosin is "mindenféle más embertan" van, és lehet, hogy előbb átkozod el az anatómiát, mint unnád magad halálra a növényrendszertanon. Plusz a modellélőlények széles spektruma miatt elképzelhető, hogy később rájössz, mekkora öröm a muslinca-genetika, és hagyod a fenébe az embereket.

Ha mindenféleképpen terv, hogy 3 év után Pestre menj, akkor az ÁOK eleve kilőve, marad tehát a biológia. (Lehet orvosi közben is egyetemet váltani, de nehezebb, mivel nincs felzárkóztatás, és nem biztos, hogy minden tárgyat elfogadnak. Könnyen csúszhatsz. Bsc-Msc között jóval egyszerűbb az ilyesmi.)

2015. máj. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!