Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egészségügyi szakközépből...

Egészségügyi szakközépből orvosira, lehetséges?

Figyelt kérdés

8-ba járok és itt a pályaválasztás, de nem érdekel a matek meg a töri sem, viszont bioszból és kémiából jó vagyok, úgy gondolom, hogy akkor az egészségügy lehet az én irányom. Viszont eléggé lusta voltam, elhanyagoltam a tanulást eddig. Nem vennének fel egy jó erős gimibe, ahol van emelt szinten biosz és kémia. Viszont most tuti odatenném magam. Szüleim is mellettem állnak, támogatnak akár plusz felkészítést is fizetnek, ha kérem. Elvégeznék egy egészségügyi szakközepet, érettségivel, emelt szinten a fontos tárgyakból és utána mehetnék egyetemre? Szerintetek? Van valakinek tapasztalata, hogy ez működhet-e?

Amúgy tudom, minden rajtam múlik....ezt ne írjátok.


2015. szept. 10. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetségesnek lehetséges, tehetsz szakközép után is emelt érettségit. Az más kérdés, hogy egy szakközépben baromira nem úgy tanítják a biológiát és a kémiát, hogy abból egy normális, pláne egy normális emelt érettségit össze tudj hozni. Még egy gyengébb gimi is lehet, hogy jobb választás...
2015. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk addig változhat míg odajutsz, de...


Most ha nem minden áron általános orvosira akarsz menni akkor meglehet csinálni. De figyelj oda ne szakiskolába hanem szakközépbe menj. (tehát ahol érettségizhetsz)


Volt egy osztály társam aki 5 tárgyból érettségizett. (5. biosz közép volt neki) VÉdőnőnek tanul... De pl:. szerintem egy diplomás ápolóhoz se kell vagy egy mentőtiszthez se.

2015. szept. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem ápoló szeretnék lenni! Nem is mentőtiszt. Inkább a fogorvosi érdekel.... De most aggódom, hogy azért mert elcsesztem az általánost, nem lehetnék mégis az, ami szeretnék....
2015. szept. 10. 15:52
 4/7 A kérdező kommentje:
És pl. gimnáziumban ott a sok számomra felesleges tantárgy, ami csak elveszi az időt a fontosaktól. Minek tanuljak földrajzot meg történelmet 4 évig? Ha a suli nem is elég erős, ahova esetleg felvesznek, magántanárral talán fel tudok készülni az emelt szintű biosz kémiára, nem?
2015. szept. 10. 16:16
 5/7 A kérdező kommentje:
ja nem hülyeséget mondtam, a törit amúgy is tanulni kell...érettségi tárgy...
2015. szept. 10. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy egeszsegugyi szakkozepbe menj. Jol irta az egyik elottem szolo, inkabb menj egy gyengebb gimi biologia szakara,mert akkor ott normalisabban lesz tanitva a biosz, a tobbi tantargy meg csak minimalisan kell ugyis. Es utolso 2 evben faktnak felveheted a bioszt es a kemiat vagy fizikat,mert legalabb indul fakultacio, egy egeszsegugyi szakkozepben nem hinnem pl. hogy sokan szeretnenek emelt bioszt,kemiat tenni..
2015. szept. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 14. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!