Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges-e egészségügyi...

Lehetséges-e egészségügyi egyetemi képzésről orvosi egyetemre átíratkozni?

Figyelt kérdés
Kedves fórumozók,a fenti kérdésben várom a segítségeteket!Nemrég jöttem rá,hogy nem diplomás ápoló,hanem orvos szeretnék lenni! Emelten érettségiztem biológiából,viszont orvosira követelmény még a kémia v a fizika! Most emelt kémiára készülök,viszont,ha nem muszáj nem szeretnék kihagyni évet,ezért érdekel az átìratkozás lehetősége! Illetőleg,ha ez nem megoldható,akkor mindenképpen elkezdem az ápoló képzést! Ekkor elvileg 2félévem elmegy,de azt olvastam,hogy az orvosi egyetemen az állam a 12félév mellé plusz 2-őt tàmogat! Várom a válaszokat és ha van valaki aki hasonló helyzetben volt/van várom a tapasztalatait! köszönöm a válaszokat!!

2013. júl. 21. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet átjelentkezni. És tárgyakat sem fognak elfogadni (maximum testnevelést, esetleg latint), mivel minden szakmai tárgyat magasabb szinten tanítanak az orvosin.

Mivel az orvosin 14 félévet támogatnak, így ha egy évet jársz ápolóira, akkor is marad 12.

Viszont jobb ha tudod: orvosin nem nehéz csúszni. Szerintem ha mindenképpen orvosira akarsz menni, jobban jársz, ha nem pazarolod a féléveid.

2013. júl. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző teljesen korrekt választ adott.
2013. júl. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!!
2013. júl. 21. 18:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy valaki eltudná nekem mondani,hogy milyen az első év az ápolóképzőben?? Illetőleg,hogy hogyan készüljek az emelt kémia érettségire (2évig jártam emelt faktra,és mindig 5ös voltam,csak nem akartam érettségizni,de most muszáj lesz).Tudom,hogy ezek nem ide tartoznak,de nem akarok új topikot kezdeni...
2013. júl. 21. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!