Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen lehetőségei...

Szerintetek milyen lehetőségeim lehetnek, ha van egyáltalán?

Figyelt kérdés
Szóval, kamasz koromban szartam bele a világba... Bocsánat, de finomabban ezt nem lehet megfogalmazni... Nincs se érettségim se szakmám.. A városban ahol élek, egyszerűen nincs felnőtt oktatás, leginkább szakma kellene, asztalos kőműves, ilyesmi, ami képzéseket találok neten, mind 250-500.000ft, ezt még csak csak összekuporgatnám valahogy, de 70-80kmekre vannak ezek a képzések, ezt az utazást már nem nagyon tudnám megoldani... Ha meg odamennék albérletbe, akkor meg minden fizetésemet elvinné a lakhatás és akkor még ennem is kellene...

2015. szept. 11. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg az OKJ-s képzéseket. Vagy esetleg iratkozz be egy szakközépiskolába.
2015. szept. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy talán időben megjött az eszed.
2015. szept. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

29 éves vagyok, már nem iratkozhatok be középiskolába.

okj képzés pedig a környéken csal logisztikus, meg hasonló érettségi utáni irodai faxságok vannak.

2015. szept. 12. 10:54
 4/7 anonim válasza:

Le kell érettségizned, másként nem boldogulsz és szerintem még azzal is nehezen. Hogy fogod eltartani a családodat?

Keress egy szakközépiskolát és végezd el levelezőn! Ott érettségit és szakmát is kapsz. Vannak tandíjmentesek, de még valamilyen szinten azok is pénzbe kerülnek (tankönyv, utazás, a ráfordított idő stb)

Nagyon fontos a mai világban!!!!

Esteleg még szóba jöhet egy jó szakmunkás (amire úgy tudom egyre nagyobb az igény), de az is néhány éves suli. Személy szerint én szakközépiskola (érettségi) párti vagyok.

2015. szept. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de pont ez a probléma, hogy ez olyan távolságra megoldható, ahová nem tudom a rendszeres utazást megoldani... :(

Család eltartással meg ne viccelődjünk, amennyi komplexusom van az életkörülményeim miatt, nem kell a család gondolatától tartanom :) érettségire lenne lehetőség itt, de attól nagyon félek, humán tárgyak soha nem mentek és teljesen leblokkolok tőlük vizsgákon... Valami szakma lenne jó, de egyszerűen kilátástalannak látom, hogyan szerezhetnék valami ilyesmi képesítést,

2015. szept. 16. 10:33
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Örülj, hogy a humán tárgyak nem mennek, mert azokhoz csak le kell ülni és elővenni a könyvet. Nekem a reál tárgyak voltak problémáim és miégis sikerült valahogy.

Családra is orvosságot jelnthet, mert több lesz az öbnbizalmad, hiszen ha elvégzed - jogoasan - büszke is lehetsz magadra.

2015. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pedig az írásod alapján értelmesnek tűnsz. Úgyhogy szerintem menne az az érettségi :)
2015. okt. 10. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!