Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki nagyvonalakban leírná...

Valaki nagyvonalakban leírná nekem, hogy hogyan működik az érettségi? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

Tehát, azt tudom, hogy elvileg 5 tantárgyból kell érettségézni, plusz választott tantárgy. De ha én emeltezek történelemből meg magyarból, akkor is kell egy ötödik választott tantárgy?

Valamint elmondanátok légyszíves, hogy a pontozás hogyan működik és úgy nagy vonalakban mennyit érdemes elérni, meg mennyit szoktak akiknek már úm. "jól sikerült az érettségijük". Ha így leírni túl sok akkor valami linket is szívesen vennék ahol szépen és érthetően mindez le van vezetve.



2015. szept. 13. 17:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Magyar, töri, matek, egy idegennyelv, és egy választott tárgy - ez minden esetben kötelező, ha bármelyik hiányzik, nem kapsz érettségi bizonyítványt. Ez független attól, hány emeltet teszel, akár négy tárgyból is emeltezhetnél, akkor is kötelező lenne 5 tárgyból érettségizni.

A pontozás részletes leírását a felvi.hu honlapon tudod megnézni, ahogyan azt is, melyik szakra milyen ponthatárok voltak az elmúlt években. Maximum 500 pontot lehet elérni, de ebben nem csak az érettségi van benne. A minimum a legutóbbi felvételi eljárás során 280 pont volt, ez alatt nem lehetett jelentkezni semmilyen felsőoktatási intézménybe. Elég változó a ponthatár, van, ahova elég ez a minimum, máshova pedig 320, vagy 460 pont kell. Így érdemes előre tájékozódnod, hogy azok a helyek, ahova te szívesen jelentkeznél, mennyire magas ponthatárral szoktak rendelkezni.

A "jól sikerült az érettségi" elég szubjektív, van, akinek az a cél, hogy átmenjen. Az én szótáramban a jól sikerült érettségi az, amikor minden tárgy ötös.

2015. szept. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!