Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Több kérdésem is lenne....

Több kérdésem is lenne. Valakinek valami ötlet? (továbbtanulás, szakirány választás, ausztriai főiskola)

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Egy közgazdasági szakközépiskolába járok, azon belül idegenforgalom szakon vagyok, ami 5 éves, szóval ezzel együtt 2 évem van még. Ez az 5 év nem ad szakmát, csak érettségit, sajnos.

1. Kell ugye érettségiznem majd 5 tantárgyból (matek,magyar,töri,nyelv- német, választott)

És kötelező egyet emelten. Én a németet választom.

Szerintetek jó döntés, ha választott tantárgyként az idegenforgalmat választom? Mit tudok kezdeni egy ilyen idegenforgalmi érettségivel? Van értelme? Az angol nem megy annyira, épp ezért gondoltam hogy az idegenforgalom lenne a megfelelő.

2. A szüleim szeretnék ha fősulira mennék, de én nem látom értelmét.

Szerintetek van értelme? Úgy veszem észre hogy egy főiskolás embernek ugyanúgy nincs állása és kevés a keresete mint akinek nincs fősulija...

3. Ha esetleg mennék főiskolára. Tud valaki valami jó ausztriai fősulit, ahova azért nem olyan nehéz bekerülni sem és annyira nem megerőltető? (idegenforgalom féle vagy valamilyen irodai munkára felkészítő szak érdekelne)

4. Ahhoz hogy általános iskolás gyerekeket tanítsak németre, mit kell elvégeznem pontosan? (hol? hány év? hogy működik ez? stb.)



2015. szept. 13. 20:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!