Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felsőoktatási szakképzésre...

Ha felsőoktatási szakképzésre jelentkezkezek pl.300ponttal humánerőforrás szakra, felvesznek utána alapképzésre? (kre)

Figyelt kérdés
Az a tervem hogy jelentkezek felsőoktatási sz.-re, viszont a 2év után pedig át menni alapszakra. Hogy működik a pontszámítás? Félek hogy nem vennének fel az alapképzésre.
2015. szept. 15. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy megy a felvételi pontszámítás az alapképzésekre is, csak szigorúbb a felvételi érettségi tárgyak megkötése, és általában magasabban alakulnak a ponthatárok. Illetve elvégzett felsőoktatási szakképzés után kapnál némi pluszpontot. De szerintem teljesen felesleges elvégezni egy felsőoktatási szakképzést ugyanazon a szakon, mert csak elpazarolt 2 év. Ha rossz a pontszámod, inkább érettségizz újra a felvételi tárgyakból.
2015. szept. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elfogadják a krediteket, szóval 3 szemesztert letudhatsz vele. Viszont FOKSZon a 4. szemszter a gyakorlat ami HR alapszaknál nyáron van szóval igazából 1,5 év kész lenne és 1,5 év lenne még alapszakon (mert így a nyári gyakorlatok is megvannak). Talán +40 pontot jelentene így, ha elvégzed előbb a szakképzést és utána mész alapszakra. Szóval államira utána se vesznek fel, ha most 300 pontod van kb, mert valahol 440 körül van. Önköltségesre asszem elég lenne, nyilván egyetem függő. Valószínűleg BCEre kevés, de pl. a Pannont néztem, ott 288-al be lehet kerülni lapszakra.
2015. szept. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem köszi. Olvastam olyat hogy az oklevél szerint is lehet a pontokat kapni a felvételi eljárásban. 5ösre 400pontot 4esre pedig 360 stb. Ebben bízok hogy ez hátha meg lenne.Meg lehet szerezni az 5öst könnyen?
2015. szept. 20. 08:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Az sajnos más, amire te gondolsz. Ha megvan az alapszakos diploma de utána szeretnél még egy alapszakos diplomát mert nem akarsz mesterre menni, akkor lehet a diplomát így beszámíttatni, hogy jeles 400 pont stb.

De nagy nehezen megtaláltam a foksz-ra vonatkozót. Ha elvégzed a fokszot jelesre +30 pont, ha jó +20, ha közepes +10 pont. Őszintén szólva ezzel te nem nagyon lennél előrébb, mert az államis képzésnek ez így a közelében sincs. Önköltséges meg még így is egyetem függő.

Mivel 2 éves a képzés és most indult még csak elég kevesen végezték el még, szóval nem igazán tudni mennyire nehéz. Amennyire néztem a fokszos mintatantervet (PE-humáne. foksz) vannak első, második és harmadéves tárgyak benne, de a második/harmadévesek közül viszonylag könnyebbek, hiányzik több olyan tárgy, amivel az alapszakosok azért rendesen szoktak szívni, de benne van kötelezőnek az egyik legnagyobb mumus, ami alapszakon 2. éves tárgy, de sokan vannak akik miatta már a 4. évüket töltik az egyetemen. De ez nyilván egyetem függő.

Szóval azért kell hozzá munka, hogy ötös legyen, de nem az a lehetetlen kategória, attól is függ hol végzed el, milyen tudást viszel középsuliból stb

2015. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!